МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТУРИНАЛ

Група/призначення:

Препарати жіночих статевих гормонів та їх синтетичні аналоги. Гестагени.

Покази: загроза аборту, звичний викидень на фоні ендогенної гормональної дисфункції, загроза передчасних пологів.

Альтернативні назви/синоніми:

Алілестренол, гестанін, гестанол.

Діюча речовина: алілестренол.
Рекомендації при вагітності:

Сумісний за показами.

Рекомендації при лактації: немає даних.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Алілестринол провокує аномалії статевих органів у гризунів. Не спостерігається підвищення вроджених вад не статевих органів у дітей жінок, лікованих цим препаратом або іншими прогестинами.

Аліллестренол є прогестином 19-нортестостеронового ряду.

В США цей препарат використовувався в минулому для лікування загрози викидня або звичних викиднів, передчасних пологів та затримки внутрішньоутробного розвитку.

Інформація щодо дослідження на тваринах.

Вплив на яйця курчат на 9 інкубаційний день провокував зростання випадків ембріолетальності та несприятливих ефектів для яйцепроводів потомства жіночої статі та гонад самок і самців. Ці ефекти, про які було повідомлено з тієї ж самої лабораторії, часто не проявлялися до тижнів після вилуплення. Дослідники застосовували лікування новонароджених гонадотропіном для модифікації деяких ефектів та стверджують, що імпринтинг репродуктивних центрів мозку може бути відповідальним за зміну відповіді статевих шляхів через тижні після впливу на ембріон. Цей ефект приблизно узгоджується з досвідом у гризунів з використанням впливу андрогенів в неонатаьному періоді. Дослідження у щурів з алілестренолом в цілому підтвердили очікувані ефекти з похідними тестостерону.

Призначення протягом останнього тижня вагітності збільшувало аногенітальну відстань у щурят жіночої статі та викликало персистування Вольфового каналу. Лікування щурів в неонатальному періоді також послабило сексуальну поведінку в майбутніх дорослих самців, але не самок, результат також є сумісним з імпринтингом репродуктивних центрів центральної нервової системи, що розвивається. У самок щурів неонатальне призначення алілестренолу зменшило рецептори естрадіолу в матці дорослих тварин та змінило показники естрального циклу. Пренатальне лікування самців щурів за допомогою алілестренолу також зменшило в наступному сайти зв’язування дексаметазону в тимусі.

Інформація щодо впливу на плід:

Вплив на людину алілестренолу часто порівнюється з впливом інших прогестинів, тому що багато з цих агентів використовувалися для лікування жінок із загрозою викидня.

Алілестренол пригнічує конверсію прегненолону до прогестерону в жовтому тілі, але не в плаценті.

При аналізі вагітних, яких лікували алілестренолом, одна група дослідників повідомила про зростання випадків вроджених аномалій понад очікуваний рівень (виходячи тільки з 4 випадків). Ці діти були народжені матерями з ускладненим репродуктивним анамнезом (втрата вагітності та безпліддя), а народження дітей з аномаліями дослідники пояснили лікуванням спонтанних вагітностей з ускладненнями, які без цього втручання закінчились би самовільним перериванням. На противагу цьому, оцінка фізичних функцій та моторики у 60 дітей, які піддавалися впливу прогестинів протягом вагітності, включаючи алілестренол, не виявила порушень.

Дослідження випадок-контроль дітей з вродженими вадами не виявило асоціації з алілестренолом. Дослідники фактично виявили асоціацію між гіпоспадією та цим прогестином, однак, оцінка часу впливу та інших факторів ризику призвела до висновку, що асоціація не була причинно обумовленою. Ці дослідники висунули гіпотезу і згодом продемонстрували, що гіпоспадія була пов’язана з батьківською субфертильністю, для лікування якої часто використовувався алілестренол. Зі зменшенням використання алілестренолу через деякий час асоціація гіпоспадії з субфертильністю та з препаратом послабшала.

Застосування препарату під час вигодовування: немає даних.
Вплив на фертильність чоловіків та жінок:

Алілестренол використовується для лікування простатизму. Доза 50 мг/день понизила концентрацію лютеїнізуючого гормону, фолікулостимулюючого гормону (гонадотропні гормони), тестостерону, естрадіолу та підвищувала концентрацію пролактину. Також відзначено зменшення нічних спонтанних ерекцій.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Перекладач – К.В. Колядко.
Адаптовано 07.04.2019 р.:
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.04.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!