МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПРОЛАКТИН

Група/призначення:

Гормон передньої долі гіпофізу. Це поліпептидний гормон передньої долі гіпофізу, відіграє важливу роль в ініціації лактації. При вагітності децидуальна оболонка є іншим джерелом пролактину, що може бути важливим в регуляції водного трансферу через мембрани плода. Гіперпролактинемія є причиною непліддя внаслідок ановуляції та недостатності лютеїнової фази. Неракова пухлина гіпофізу, яка надмірно виробляє пролактин – пролактинома – є найчастішою гормон-продукуючою пухлиною гіпофізу.

Альтернативні назви / синоніми:  

Лактотропний гормон, лактогенний гормон.

Діюча речовина: пролактин.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація про несприятливий вплив.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про несприятливий вплив.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Підвищена концентрація пролактину може несприятливо впливати на фертильність, але не очікується несприятливого впливу на розвиток ембріону.

Інформація щодо досліджень на тваринах:  відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Китайське повідомлення 2013 року наводить деякі докази того, що низький рівень пролактину може бути одним з факторів повторних викиднів.

Вплив підвищеного рівня пролактину на вагітність оцінювали в групі жінок з гіперпролактинемією, які завагітніли на фоні прийому бромокриптину і припинили його приймати незабаром після овуляції. Аналіз інформації про понад 1400 таких вагітностей, повідомленої добровільно практикуючими лікарями та отриманої при більш системному дослідженні цих же авторів про понад 700 вагітностей не виявив несприятливого впливу гіперпролактинемії на результати вагітностей. Ці дослідження проводились для з’ясування можливого несприятливого впливу бромокриптину. Однак, оскільки майже всі жінки перестали його приймати з моменту встановлення вагітності, ці дослідження є джерелом інформації щодо нелікованої гіперпролактинемії при вагітності. Передбачувана безпека такого стану при вагітності (за відсутності великих пухлин гіпофізу) є основою рекомендації деяких практикуючих лікарів не продовжувати лікування бромокриптином після овуляції та можливої концепції. В деяких випадках концентрація пролактину поверталась до норми самостійно або після вагітності.

Застосування препарату під час вигодовування:   

На підставі 10-річного нагляду за 143 вагітностями 91 жінки з гіперпролактинемією італійські дослідники не виявили асоціації між грудним вигодовуванням та ризиком рецидиву гіперпролактинемії.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

У чоловіків-батьків [які мають дітей] рівень пролактину вищий, ніж в чоловіків, які не мають дітей, цей гормон може відігравати роль в формуванні/прояві батьківської поведінки.

У чоловіків гіпогонадизм, асоційований з пухлинами гіпофізу, що секретують пролактин, успішно лікують бромокриптином. На фоні такого лікування описано покращення при олігоспермії, посилення лібідо, відновлення плідності, включно із підтвердженим батьківством з народженням здорових дітей.

Два італійські повідомлення інформують про обстеження чоловіків в репродуктивній клініці. Виявлено асоціацію між пролактином та аналізом еякуляту, об’ємом сім’яного пухирця до та після еякуляції. Низький рівень пролактину асоціювався зі зменшенням здатності контролювати еякуляцію та еректильною дисфункцією. Клінічні наслідки таких знахідок невідомі, якщо взагалі існують.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 26.07.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.07.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!