МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЕСТРАДІОЛ

Група/призначення:

Гормони статевих залоз, що застосовуються при патології статевої сфери, естрогени. Це попередник природного 17b-естрадіолу; не пригнічує овуляцію, майже не впливає на ендогенне вироблення гормонів.

Покази: замісна гормональна терапія для лікування проявів та симптомів недостатності естрогену після природної менопаузи або оваріектомії, профілактика постменопаузального остеопорозу.

Альтернативні назви / синоніми:

Дивігель, естрагон, естрожель, меностар, прогінова.

Діюча речовина: естрадіол.
Рекомендації при вагітності: несумісний; протипоказаний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Не очікується, що клінічні дози естрадіолу впливають на розвиток ембріону людини; високі дози у новонароджених гризунів можуть порушити статевий розвиток. Взагалі, немає ніякої користі від використання естрадіолу при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Результати 3 досліджень у мишей у 1940-х та 1950-х роках продемонстрували тератогенність солей естрадіолу, зростання частоти розщілин піднебіння від естрадіолу бензоату та дефектів повік і молочних залоз від естрадіолу дипропіонату. Давнішні літературні дані також інформують про   інтерсексуальні геніталії та гонади у щурів та овотестіс в опосумів. Вади геніталій виникали при введенні естрадіолу щурам перед пологами. Принциповим наслідком введення високих доз естрадіолу на ранніх термінах вагітності гризунам були ембріолетальність та гіпоплазія переднього мозку.

Дослідження в одному поколінні мишей, які отримували добавку естрадіолу з дієтою, виявило несприятливий вплив на виживання плодів та розвиток статевих органів, але не при дозі 1 мкг/кг/день. При дослідженні 2-х поколінь мишей тими ж вченими аналогічні ефекти спостерігали при пероральному введенні 10-100 мкг/кг/день препарату.

Дослідження у мавп з вживанням солей естрадіолу в комбінації з прогестином не виявило вроджених вад.

Стурбованість щодо впливу естрогенів на розвиток плода базується на інформації про трансплацентарну канцерогенність у людини, асоційовану з діетилстильбестролом. Останній є нестероїдним естрогеном і може бути потужнішим за естрадіол. Це, можливо, частково через високий рівень зв’язування естрадіолу з білками, в той час як діетилстильбестрол залишається в основному вільним. Мишенят використали для вивчення ефектів впливу естрадіолу на статеві шляхи. Естрадіол спричиняє аденоз, аденокарциному, плоскоклітинний рак піхви у дорослих мишей, яких лікували в неонатальному віці. Про подібні ефекти у людини невідомо.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Дані про застосування у людини обмежені неможливістю розрізнити вплив різних естрогенів та прогестинів, але, принаймні, 3 дослідження підтримують висновок, що вживання естрадіолу при вагітності не підвищує частоти вроджених вад розвитку.

Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 614 пар мати-дитина з впливом естрогенів в І триместрі, з них естрадіол – у 48 випадках. Виявлено зростання частоти вроджених вад серцево-судинної системи, очей, вух, синдрому Дауна для групи естрогенів, але не естрадіолу.

В моніторинговому дослідженні Michigan Medicaid recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність  в період між 1985 та 1992 роками виявлено 299 новонароджених, які зазнали впливу етинілестрадіолу в І триместрі вагітності. Зареєстровано 4 (13,8%) великі вроджені вади при очікуваній 1. Специфічні дані доступні для 6 категорій вроджених вад (виявлені/очікувані): 1/0,3 вроджені вади серцево-судинної системи, 0/0, полідактилія, 0/0 розщілина хребта, 0/0 розщілина обличчя, 0/0 редукційна вада кінцівки, 1/0 гіпоспадія. Кількість випадків занадто мала, щоб робити висновки.

Плоди чоловічої статі, які зазнали внутрішньоутробного впливу естрогенів/прогестеронів  в подальшому при тестуванні демонстрували тенденцію до зменшення чоловічих інтересів.

Застосування препарату під час вигодовування:

Естрадіол та інші естрогени використовують для припинення лактації. Естрогени в період лактації змінюють кількість та склад молока. Повідомляється про новонародженого з поганою прибавкою маси тіла, в якого розвинулась жовтяниця на 11 день життя і чиїй мамі призначили лікування естрадіолом (50 мкд/день) у вигляді шкірного пластира через виражену післяпологову депресію. Після припинення лікування немовля досягло ваги вище середнього рівня. Введення  естрадіолу мишам при лактації  асоціюється зі змінами в статевих шляхах потомства, що припускає проникнення великої кількості гормону в молоко. Однак, вимірювання цієї кількості в молоці людини виявило наступне співвідношення молоко:плазма – 0,08, при значних індивідуальних коливаннях (в одному випадку воно становило 0,5). Навіть при такому рівні кількість, отримана немовлям при грудному вигодовуванні, не повинна викликати клінічних проявів. В іншому дослідженні 21 жінці в терміні 20 тижнів після пологів в період лактації призначили нашкірні пластирі естрадіолу або плацебо на 2 тижні. В зразках молока естрадіол не виявлявся.

Робоча група ВООЗ та американська академія педіатрії вважає естрадіол безпечним при лактації.

Післяпологова депресія та психоз.

На підставі 2 випадків зниження концентрації естрадіолу та позитивної реакції на лікування естрадіолом у жінок з післяпологовим психозом, група дослідників вивчала відповідь на лікування у 23 жінок. Автори повідомили про швидке покращання тестів на депресію після сублінгвального 17 [бета]-естрадіолу в дозі 4,8 мг/день.

Проводилось плацебо-контрольоване дослідження у групі 61 жінки, яка не годувала дитину через 18 місяців після пологів з вираженою депресією. Всім дозволили приймати також антидепресанти. Основна група отримувала додатково 17 [бета]-естрадіолу 200 мкг/день. Тестування депресії після 1, 3, 6 місяців виявило переваги в групі, яка отримувала естріол.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Повідомляється про репродуктивну токсичність естрадіолу в експериментальних тварин після введення високих доз препарату. У щурів це атрофія яєчників та яєчок після підшкірного або перорального введення протягом 13 тижнів. Російське дослідження повідомляє про зменшення розмірів яєчок в поєднанні зі зниженням продукції тестостерону при одноразовій дозі естрадіолу бензоату в неонатальному періоді. У биків при імплантації естрадіолу при народженні або протягом перших 4 місяців життя спостерігали зменшення розмірів яєчок, зміни гістології яєчок та придатків, включаючи порушення диференціювання клітин Сертолі та Лейдига. Очікується, що у людини при тривалому впливі  препарату виникає атрофія яєчок. Дослідження у мишей припускає зростання частоти раку простати з віком.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 21.09.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 20.10.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!