МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ГЕМІФЛОКСАЦИН

Група/призначення:

Протимікробні засоби широкого спектру. Фторхінолони. Це антибіотик з групи фторхінолонів IV покоління для перорального застосування.

До цієї ж групи хінолінів належать ципрофлоксацин, левофлоксацин, ломефлоксацин, моксифлоксацин, офлоксацин.

Найповніша інформація про фторхінолони розміщена в статті ципрофлоксацин.

Альтернативні назви / синоніми: фактив.
Діюча речовина: геміфлоксацин.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний (суперечливі дані).

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про використання геміфлоксацину при вагітності у людини. Слід враховувати токсичні наслідки в експериментальних тварин (затримку внутрішньоутробного розвитку) на рівні впливу, отримуваного у людини, перед тим, як призначати вагітним жінкам. Більше того, деякі оглядачі дійшли висновку, що всі хіноліни слід вважати протипоказаними при вагітності (ципрофлоксацин, норфлоксацин), оскільки безпечніші альтернативні препарати зазвичай доступні.

FDA додає застереження щодо всіх фторхінолонів відносно потенційного ризику несприятливих ефектів із залученням сухожиль, м’язів, суглобів, нервів, центральної нервової системи. Фторхінолони слід залишити для випадків без альтернативних варіантів лікування.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у мишей, щурів, кролів. Затримку внутрішньоутробного розвитку спостерігали у всіх 3 видів тварин на фоні доз, які призводили до впливу, виходячи з AUC*, в 2, 3 та 4 рази вищого, відповідно, за отримуваний у жінок при використанні пероральної дози 325 мг. Затримка внутрішньоутробного розвитку виявилась зворотною у щурів, але це не вивчалось у мишей і кролів. У щурів 8-кратна рекомендованій для людині доза призводила до мальформацій головного мозку та очей, але також спричиняла материнську токсичність. Доза, яка не викликала несприятливих ефектів у тварин становила 0,8-3,0 від рекомендованої для людини.

*AUC – фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою).

Інформація щодо впливу на плід:

Геміфлоксацин та його метаболіти в першу чергу елімінуються з фекаліями (близько 61%), а залишок – з сечею (біля 36%). Рівень зв’язування з білками коливається від 55% до 73%, період напіввиведення становить біля 7 годин.

Невідомо, чи геміфлоксацин проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага мезилатної солі, рівень зв’язування з білками (55-73%), період напіввиведення (близько 7 годин) припускають такий трансфер.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання геміфлоксацину при грудному вигодовуванні. Молекулярна вага, рівень зв’язування з білками (55-73%), період напіввиведення (близько 7 годин) припускають екскрецію препарату до грудного молока. Наслідки такого впливу на немовля на грудному вигодовуванні невідомі. Однак, інші фторхінолони у 2001 році американською академією педіатрії класифіковані як сумісні з грудним вигодовуванням (ципрофлоксацин), хоча дані з різних джерел є суперечливими.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 31.05.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
 Переглянуто редакційною колегією 01.06.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!