Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЦИПРОФЛОКСАЦИН

Група /призначення:

Синтетичний антибіотик з групи фторхінолонів ІІ покоління.

Альтернативні назви / синоніми:

Флапрокс, ципринол, ципробел, ципровин, ципролет, цифран, іфіципро, медоциприн, Ц-Флокс, цилоксан, ципро сандоз, ципробай, ципробакс, ципром, ципромед, ципронат, ципрофарм, цитерал.

Діюча речовина: ципрофлоксацин.
Рекомендації при вагітності:

Ймовірно сумісний, недостатньо даних.

Рекомендації при лактації:

Потенційно токсичний, недостатньо даних.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Прийому ципрофлоксацину слід уникати  під час вагітності та в період лактації, тому що фторхінолони є токсичними для розвитку хрящової тканини в експериментальних дослідженнях на тваринах. Не повідомляється про побічні ефекти використання ципрофлоксацину під час вагітності у жінок.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Введення ципрофлоксацину під час 1-го триместру вагітності тваринам (мишам, щурам, кроликам) у дозах, що в 6 разів перевищують людські, не спричинило неплідність, а також не мало ембріотоксичного та тератогенного ефектів. Проте багаторазове введення препарату призвело до ушкодження хряща, артропатіїї, що в подальшому стало причиною кульгавості.

Проте, екстраполювати результати мутагенного та токсичного впливу препарату серед тварин на людський організм не можна.

Проаналізувавши доступні нам джерела інформації, можна зробити висновок, що фторхінолони не слід вживати під час вагітності, оскільки на ринку є доступні безпечніші альтернативи.

Інформація щодо впливу на плід:

За даними виробника препарату, у дослідження були включені 116 вагітних, приблизно половина з яких були в першому триместрі вагітності. З цих вагітностей, 9,5% новонароджених дітей народилися з вадами розвитку.

Дослідження, присвячене вивченню наслідків вживання антибіотиків різних груп (в т.ч. ципрофлоксацину) під час вагітності, яке проводилося з використанням реєстру призначень Tennessee Medicaid (1985-2000 рр.) показало, що підвищеного ризику вроджених дефектів пов’язаних із впливом ципрофлоксацину, не було виявлено (588 вагітностей).

За даними проспективного катамнестичного дослідження, яке проводилося Європейською мережею тератологічної інформаційної служби (близько 700 вагітних приймали антибіотики фторхінолонового ряду, в тому числі ципрофлоксацин), частка новонароджених із мальформаціями становила 4,8 % (в межах допустимих значень). Виявлені вади не були специфічними, переважали дефекти черевної стінки, урогенітальної системи, вкорочення кінцівок.

Застосування препарату під час вигодовування:

Не рекомендується. Ципрофлоксацин проникає в грудне молоко. Грудне вигодовування при прийомі мамою ципрофлоксацину не рекомендується через потенційний ризик виникнення артропатій (за даними досліджень на тваринах) та інших серйозних токсичних впливів на немовля, зокрема фототоксичність – при надлишковій інсоляції на фоні прийому фторхінолонів (у мишей, яким вводили фторхінолони і піддавали впливу УФ-опромінення розвивалися високодиференційовані карциноми шкіри). Описані випадки розвитку псевдомембранозного коліту, порушення процесів кальцифікації зубної емалі, виникнення гемолітичної анемії тощо.

Вплив на фертильність (жінок та чоловіків): немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.
  3. Сайт “MotherToBaby – a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).
  4. Сайт “Motherisk: Treating the Mother – Protecting the Unborn” (http://www.motherisk.org/).

 

Адаптовано 25.01.2015 р.:
Н.В. Камуть, лікар-педіатр, асистент кафедри педіатрії і неонатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Переглянуто редакційною колегією 12.05.2015 р.Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати