МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АУГМЕНТИН

Група/призначення:  

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Це комбінований препарат, який містить амоксицилін та клавуланову кислоту (Amoxicillin potentiated by clavulanate).

Амоксицилін – напівсинтетичний антибіотик з широким спектром антибактеріальної активності проти багатьох грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Амоксицилін чутливий до бета-лактамази та зазнає розпаду під її впливом, тому спектр активності амоксициліну не включає мікроорганізми, що синтезують цей фермент. Клавуланова кислота має бета-лактамну структуру, подібну до пеніцилінів. Присутність клавуланової кислоти у складі аугментину захищає амоксицилін від розпаду під дією ферментів бета-лактамаз і розширює спектр антибактеріальної дії амоксициліну. Таким чином, аугментин виявляє властивості антибіотика широкого спектра дії та інгібітору бета-лактамаз.

Альтернативні назви / синоніми:

Амоксиклав (1 флакон містить  амоксициліну – 1000,0 мг, клавуланової кислоти – 200,0 мг); ко-амоксиклав (1 таблетка містить 250/500 мг амоксициліну та 125 мг клавуланової кислоти); бактоклав (1 таблетка містить амоксициліну 500 мг, клавуланової кислоти 125 мг); панклав (1 таблетка містить амоксициліну 500 мг, клавуланової кислоти 125 мг); клавам (1 флакон містить амоксициліну 1000 мг, клавулонової кислоти 200 мг).

 Діюча речовина:

Комбінований препарат, 5 мл готового сиропу містять: амоксициліну – 200,0 мг, клавуланової кислоти 28,5 мг.

Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Виходячи з даних від експериментальних тварин та невеликого досвіду застосування у людини не очікується підвищення частоти вроджених вад розвитку при лікуванні в період вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Не виявлено несприятливих репродуктивних наслідків при тестуванні у щурів та свиней.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Аналіз від Угорського дослідження випадок-контроль щодо запобігання вроджених вад розвитку (Hungarian Case-Control Surveillance of Congenital Abnormalities) ідентифікував 52 вагітності з впливом аугментину без підвищеного ризику вроджених вад.

Ізраїльське повідомлення 2013 року інформує про успішне лікування апендициту в ІІІ триместрі аугментином та іншими антибіотиками (без деталей щодо новонароджених).

Рев’ю стосовно використання аугментину перед трансфером ембріону при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій не виявило істотного покращення частоти настання вагітностей.

Огляд повідомлень щодо використання антибіотиків у жінок з передчасним розривом мембран виявив, що аугментин асоціювався з підвищеним ризиком некротизуючого ентероколіту у новонароджених (співвідношення шансів 4,72, 95% ДІ 1,57-14,23).

Спостереження за кількома сотнями дітей у віці 7 років, чиї мами пренатально лікувались еритроміцином та ко-амоксиклавом при спонтанних передчасних пологах без очевидних ознак клінічної інфекції, виявило вищу частоту, згідно з повідомленнями батьків, дитячого церебрального паралічу в порівнянні з дітьми матерів, які не отримували ані еритроміцину, ані амоксиклаву (співвідношення шансів для ко-амоксикоаву 1,69, 95% ДІ 1,07-2,67). Ко-амоксиклав з або без еритроміцину не впливав на пропорцію дітей з будь-якими функціональними ураженнями в порівнянні з дітьми, які не зазнали пренатального впливу цього препарату (1,03, 95% CI 0,89-1,19). Автори та коментатори погоджуються, що ці знахідки тільки привертають увагу/стурбованість відносно призначення цих антибіотиків у випадку відсутності чітких ознак інфікування.

Застосування препарату під час вигодовування:

Дані щодо безпечності аугментину в період грудного вигодовування отримано від 67 жінок, які звернулись до консультативного центру.  Хоча загальна кількість несприятливих ефектів була вищою в групі немовлят, чиї мами отримували аугментин при порівнянні з контрольною групою, не виявлено характерних ознак і всі несприятливі наслідки були незначними та самообмеженими. В одному випадку повідомляється про транзиторну кропив’янку у новонародженого при лікуванні матері в період лактації аугментином.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дослідження 2011 року у щурів продемонструвало істотне порушення рухливості сперматозоїдів при концентраціях аугментину, які спостерігаються при лікуванні у людини. Відсутня інформація про подібний ефект у чоловіків.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 05.06.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 06.06.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!