Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

АМОКСИЦИЛІН

Група /призначення:

Антибіотик пеніцилінового ряду. Лікування інфекційно-запальних захворювань, викликаних чутливими до препарату мікроорганізмами: інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів, сечостатевої системи, жовчних шляхів, шкіри та м’яких тканин, хвороба Лайма (бореліоз), лептоспіроз та ін.

Альтернативні назви / синоніми:

Амосін, амофаст, граксимол, грамокс-Д, оспамокс, флемоксин солютаб, хіконціл. Разом з клавулоновою кислотою входить до складу наступних комбінованих препаратів: аугментин, амоксиклав, ко-амоксиклав, бактоклав, панклав, клавам.

Діюча речовина: амоксицилін.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Немає повідомлень про зв’язок прийому даного препарату під час вагітності із вродженими вадами у плода. Амоксицилін акумулюється в амніотичній рідині при вживанні його жінкою в період вагітності, при цьому не впливаючи негативно на плід, і тому з успіхом використовується для елімінації інфекцій амніотичної рідини.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження впливу амоксициліну на репродукцію мишей та щурів у дозах до 10 разів вищих за людські не виявили жодного негативного впливу на плідність та розвиток плоду.

Інформація щодо впливу на плід:

Опубліковані результати спостереження 50282 пар “мати-дитина” в рамках Спільного перинатального проекту, 3546 з яких в 1-му триместрі зазнали впливу похідних пеніциліну, в 7171 випадках препарат вживали в різні терміни вагітності. В жодній з цих груп не виявлено фактів розвитку грубих або незначних вад розвитку чи індивідуальних вроджених дефектів. Амоксицилін використовували одноразово в дозі 3 г для лікування бактеріурії у вагітних без шкоди для плода.

В ході дослідження “Мічіган Медікейд” в період із 1985 по 1992 рр. провели спостереження за 229101 доношеною вагітністю. Встановлено, що 8538 новонароджених зазнали впливу амоксициліну у першому триместрі, 317 з них народились з грубими вадами розвитку (при очікуваній кількості 363). Уточнені дані були отримані стосовно шести категорій дефектів, а саме: ураження серцево-судинної системи (виявлено 76 / очікували 85), розщілин структур ротової порожнини (16/14), розщілин хребта (6/7), полідактилій (17/24), вкорочення кінцівок (9/16), гіпоспадій (20/22), що не підтверджує наявність зв’язку між даним лікарським засобом і вродженими дефектами.

Є припущення щодо ризику розвитку дефектів зубної емалі (гіпомінералізація, флюороз) в лабораторних тварин та людей із пренатальним вживанням амоксициліну чи в ранньому віці, проте ці дані не достатньо вивчені.

Амоксицилін знижує концентрацією естріолу плазми та виведення його з сечею. Рівень естріолу в сечі раніше використовували для оцінки стану фетоплацентарного бар’єру, але тепер вимірюють некон’югований естріол плазми, на який, як правило, амоксицилін не впливає.

Застосування препарату під час вигодовування:

Амоксицилін потрапляє в грудне молоко в низьких концентраціях. Хоча жодних побічних ефектів не спостерігалося, існують три потенційні проблеми для немовлят, що вигодовуються грудним молоком: зміна флори кишківника, прямий вплив на дитину (наприклад, алергії і сенсибілізації) та можливі відхилення в інтерпретації результатів посівів при диференційній діагностиці лихоманки, які, як показує досвід, зникають із відміною препарату. Робоча група з дослідження лактації Всесвітньої організації охорони здоров’я класифікує амоксицилін як безпечний для вживання.

Вплив на фертильність (жінок та чоловіків): немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.
  3. Сайт “MotherToBaby – a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 20.01.2015 р.:
С.І. Гайдук, лікар загальної практики – сімейна медицина, старший лаборант кафедри педіатрії та неонатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Переглянуто редакційною колегією 12.05.2015 р.Будь-ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати