МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЦЕФДІНІР

Назва англійською мовою:  сefdinir.
Група/призначення:

Антибіотик групи цефалоспоринів ІІІ покоління.

Альтернативні назви / синоніми: омніцеф.
Діюча речовина: цефдінір.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Велике дослідження 2001 року не виявило тератогенного ризику, який би асоціювався з антибіотиками групи цефалоспоринового ряду (цефалексин).

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у вагітних щурів і кролів. Вагітні щури отримували перорально 11-кратні дози від рекомендованої у людини, виходячи з площі поверхні тіла, що не продемонструвало тератогенності, але спричиняло зменшення ваги плодів від дози ≥1,1 разів від рекомендованої у людини. Не виявлено впливу на репродуктивну поведінку матерів та виживання, поведінку, розвиток, репродуктивні функції потомства. У кролів пероральні дози на рівні до 0,23 від рекомендованої у людини, не були тератогенними, але призводили до материнської токсичності (зменшення ваги тіла) на фоні найвищих доз – без несприятливих наслідків для потомства.

Інформація щодо впливу на плід:

Цефдінір є пероральним напівсинтетичним цефалоспорином ІІІ покоління. Відсутні повідомлення про використання цього препарату у вагітних. Молекулярна вага припускає проникнення до плода.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання цефдініру в період лактації у людини. Молекулярна вага припускає екскрецію до грудного молока. Після прийому одноразової пероральної дози 600 мг препарат в грудному молоці не визначався. Багаторазові дози не оцінювались. Якщо екскреція і відбувається, існують три потенційні проблеми для немовляти на грудному вигодовуванні: модифікація флори кишківника, прямий вплив на немовля (алергічна відповідь або сенсибілізація), ускладнення інтерпретації результатів культури у випадку необхідності обстеження з приводу гіпертермії.

У 2001 році Американська академія педіатрії класифікувала інші цефалоспорини  як сумісні з грудним вигодовуванням (цефадроксил, цефазолін).

У дітей віком 6 місяців – 2 років, які отримували 7 мг/кг цефдініру двічі на день протягом 5 днів найчастішими несприятливими реакціями були діарея і попрілості. Якщо цефдінір призначається разом з добавкою заліза, спостерігається забарвлення калу червоним кольором, без наслідків.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 01.04.2022 р.:
Еріка Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 01.04.2022 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!