МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КЛОКСАЦИЛІН

Група/призначення:

Антибіотики. Напівсинтетичні пеніциліни.

Альтернативні назви / синоніми:

Диклоксацилін, тегопен, клоксапен, синтарпен, вампілокс, клонаком-Р, клонаком-Х (останні три препарати містять клоксацилін + амоксицилін), орбенін, орбенін EDC (ветеринарія).

Діюча речовина: клоксацилін натрію.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.    
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Пеніциліни не були пов’язані з несприятливим результатом вагітності у людей згідно з даними Спільного перинатального проекту (Collaborative Perinatal Project).

Інформація щодо досліджень на тваринах:

У дозі 100 мг/кг у вагітних кролів клоксацилін не збільшив кількість вроджених вад у виплодку. Дослідження на мишах з клоксациліном та іншими антибіотиками дозволяють припустити, що пренатальний вплив може змінити деякі аспекти відповіді гуморальної імунної системи потомства, яке зазнало впливу даних антибіотиків, але ці ефекти не мали клінічного значення.

Інформація щодо впливу на плід:

Пеніциліни накопичуються у великих кількостях у амніотичній рідині. Ці антибіотики легко транспортуються через плаценту до плода і екскретують в амніотичну рідину нирками плода. Цей процес триває до тих пір, поки мати припинить приймати антибіотик. Після цього плід поступово реабсорбує антибіотик (ймовірно заковтуючи амніотичну рідину і поступово очищує препарат при проходженні через плаценту до матері. Жодна побічна дія цього процесу не була зафіксована. Під час пологів, концентрації клоксациліну плазми у матері і новонародженого були близькі до 1,0.

У спостережному дослідженні одержувачів медичної допомоги Мічігану, США (Michigan Medicaid recipients), яке включало 229101 завершених вагітностей, проведеного в період з 1985 по 1992 рік, 46 новонароджених дітей отримали вплив клоксациліну у першому триместрі вагітності. Три великі вроджені вади були виявлені (дві очікувані), включаючи три вади серцево-судинної системи (0,5 очікувані) і одна гіпоспадія (не очікувана). Лише з першим дефектом припущення щодо можливої асоціації, але інші чинники, в тому числі хвороби матері, використання супутніх лікарських засобів, і випадковість можуть мати значення.

Жінки, котрі вживають деякі пеніциліни можуть мати зниження екскреції естріолу з сечею, вживають ймовірно через зміни кишкової флори. Немає даних щодо кореляції  зниження вимірів естріолу сечі у вагітних, що приймали клоксацилін з порушенням добробуту плода.

Застосування препарату під час вигодовування:

У одному дослідженні дві жінки отримали одноразово внутрішньом’язово 500мг клоксациліну і мали концентрації у молоці, які коливалися від 0,1 до 0,3 мг/л у межах 1-6 годин після прийому. Дві з десяти годуючих матерів, які приймали клоксацилін повідомили про діарею у їхніх дітей. Жодні інші побічні дії не були зареєстровані у дітей, які зазнали впливу препарату. В огляді 2006 року клоксацилін не був серед чинників, які мають достатній обсяг даних  для оцінки безпеки, але інші пеніциліни були класифіковані як сумісні з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 22.09.2016 р.:
І.П. Гогоша, лікар-педіатр, працівник ОМНІ-Мережі для дітей, Україна.
Переглянуто редакційною колегією 23.09.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!