МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КЛОБЕТАЗОЛ

Група/призначення:  

Глюкокортикоїд для застосування в дерматології. Препарат системно абсорбується. Ускладненнями лікування кортикостероїдами є пригнічення функції наднирників та асептичний некроз кульшового суглобу, які зустрічаються і при місцевому застосуванні клобетазолу.

Альтернативні назви / синоніми:

Делор, дермовейт, карізон, кловейт, поверкорт, клобетазону бутират.

Діюча речовина: клобетазол.
Рекомендації при вагітності:

Дані про використання у людини передбачають ризик.

Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Призначення глюкокортикоїдів при вагітності асоціюється з ризиком розщілини піднебіння і затримки росту плоду.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні ефекти кортикостероїдів можуть бути представлені преднізоном. Останній, як і природній глюкокортикоїд кортизон, призводить до розщілини піднебіння у мишей та щурів. Клобетазону бутират, стероїд, подібний до клобетазолу, викликав розщілину піднебіння у мишей та кролів при материнській дозі 1 мг/кг та 0,06 мг/кг, відповідно. Згідно інструкції до препарату призначення клобетазолу вагітним самкам в дозі 50 мг/кг/день призводило до зростання частоти резорбції плодів та зменшення числа живих плодів, але такі явища не спостерігали при нижчих дозах.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Проведено епідеміологічні дослідження для з’ясування впливу кортикостероїдів на формування розщілини піднебіння. Одне з таких досліджень виявило подібний вплив тільки місцево застосовуваних кортикостероїдів. Аналіз цих даних виявив відсутність зростання частоти вроджених вад при вживанні кортикостероїдів, але не виключив можливої асоціації препаратів з розщілинами.

Група дослідників виявила, що зв’язок між кортикостероїдами та орофаціальними розщілинами не є значним і припустила, що кофактором цього впливу може бути діоксин з навколишнього середовища.

Дослідження випадок-контроль, проведене в Угорщині, не виявило асоціації між вродженими вадами та впливом кортикостероїдів.

Дослідження випадок-контроль від Американського національного проекту запобігання вродженим вадам (National Birth Defects Prevention Study) щодо орофаціальних розщілин не виявило асоціації з прийомом кортикостероїдів в період вагітності. Клобетазол окремо не розглядався.

Пренатальний вплив кортикостероїдів асоціювався із затримкою росту плоду та підвищенням частоти низької ваги новонароджених. В деяких випадках такі наслідки спричинені основним захворюванням матері, через яке і призначались кортикостероїди (часто колагенози). Інші дослідники повідомили про затримку розвитку/росту плоду у пацієнток з трансплантацією нирки, яких лікували глюкокортикоїдами, незважаючи на хороші функції трансплантата та нормальний або злегка підвищений кров’яний тиск. Також доступні повідомлення про використання цих препаратів на пізніх термінах вагітності без виявлених несприятливих наслідків.

Існує стурбованість, що наслідки терапії глюкокортикоїдами, які проявляються у дорослих, можуть виникати і у плодів, що зазнали пренатального впливу. Так, у дорослих іноді виявляють катаракти. Повідомляється про новонародженого з вродженою катарактою, який при вагітності зазнав впливу преднізону. Цей дефект був подібний до описаного в дорослих, які приймають кортикостероїди (субкапсулярна катаракта). Повідомляється про випадок вродженої недостатності наднирників внаслідок пренатального впливу преднізону.

Інше повідомлення інформує про немовля з імуносупресію тривалістю 15 тижнів після народження, мама якого приймала високі дози преднізону та азатіоприну (імуносупресор); у дитини виявлено лімфоцитопенію та зниження концентрації імуноглобулінів, що не часто спостерігають у подібно лікованих немовлят.

Застосування препарату під час вигодовування:

Невелика кількість кортикостероїдів проникає до грудного молока. Відсутні повідомлення про несприятливі наслідки такого впливу.

Американська академія педіатрії відносить кортикостероїди преднізон та преднізолон до сумісних з грудним вигодовуванням препаратів.

Не рекомендується наносити клобетазол на ділянку сосків при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 21.08.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 21.08.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!