МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

СПІРАМІЦИН

Група / призначення:

Антибіотик групи макролідів, широко використовується в Європі вже більше 30 років, в основному для лікування протозойних інфекцій – криптоспоридіозу та токсоплазмозу.

Альтернативні назви / синоніми:

Ровален, роваміцин, ровацид, старкет.

Діюча речовина: спіраміцин
Рекомендації при вагітності: сумісний
Рекомендації при лактації:

Обмежені дані щодо людей; імовірно сумісний

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Немає повідомлень про несприятливі наслідки для плода пов’язані з прийомом спіраміцину. Згідно з даними двох французьких дослідників 1974 року, антибіотик використовувався в Європі більш ніж впродовж 15 років без будь-яких доказів шкоди для плода. Спіраміцин у дозуванні 2-3 г/добу впродовж вагітності, є методом вибору при первинній токсоплазмовій інфекції у вагітної жінки. Якщо згодом діагностована інфекція плода, до терапії спіраміцином додають піріметамін, сульфадоксин або сульфадиазин і фолієву кислоту. Проте, переконання, що включення піріметаміну і сульфаніламіду до схеми лікування для істотного зменшення частоти важкого вродженого токсоплазмозу залишається спірним через потенційний додатковий ризик для плода від комбінації лікарських засобів.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

2 дослідження у вагітних тварин описано в рев’ю IPCS INCHEM (IPCS Health and Safety Guide (International Programme on Chemical Safety (IPCS), опубліковано ВООЗ). Не виявлено ембріотоксичності при введенні вагітним мишам через зонд  спіраміцину в дозі 400 мг/кг/день. Також не спостерігали при цьому зростання частоти вроджених вад, впливу на постнатальний розвиток, частоту смертності, зміну ваги плодів. Значне зменшення ваги потомства відзначали при введенні найвищих доз на 15-й та 19-й гестаційні дні. Дослідження у вагітних кролів продемонструвало ембріотоксичність при дозах 200 або 400 мг/кг/день. При останній дозі зменшувалась вага плодів, але не підвищувалась частота вроджених вад. Не повідомляється про кількість невдалих вагітностей у кролів.

Інформація щодо впливу на плід:

Зараження матері Toxoplasmа gondii на ранніх термінах вагітності може призвести до народження дітей з клінічним синдромом, що може включати гідроцефалію або мікроцефалію, гепатоспленомегалію, жовтяницю, макулопапульозний висип, хоріоретиніт, і церебральну кальцифікацію. Не знайдено ніяких доказів, що інфікування матері до зачаття призводить до інфікування плода або народження дитини з вродженим токсоплазмозом.

Спіраміцин проникає через плаценту до плода. Концентрації антибіотика в сироватці крові матері, пуповинній крові, і плаценті після дозування у 2 г/день були 1,19, 0,63 і 2,75 мкг/мл, відповідно. Коли материнська доза була збільшена до 3 г/день, рівні були 1,69, 0,78 і 6,2 мкг/мл відповідно. На підставі цих результатів, відношення «пуповинна кров : материнська сироватка» становить приблизно 0,5. Крім того, в цих дозах, спіраміцин концентрується в плаценті з рівнями, що перевищують ті, що в сироватці крові матері приблизно від двох до чотирьох разів.

Застосування препарату під час вигодовування (короткий висновок):

Спіраміцин виділяється в грудне молоко. У грудних немовлят, чиї матері отримують спіраміцин по 1,5 г/добу впродовж 3 днів, сироваткові концентрації були 20 мкг/мл. Ця концентрація була бактеріостатичною.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): немає достатніх даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.
  3. Сайт “MotherToBaby – a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 09.02.2016 р.:
Закутній Т.О., студент 6 курсу медичного факультету №2 Буковинського державного медичного університету.
Переглянуто редакційною колегією 06.06.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!