ДІОСМІН
Група/призначення:
Капіляростабілізуючі засоби, біофлавоноїди, ангіопротектори. Діосмін (смола buchu) – це флавонієвий глікозид, який міститься в багатьох цитрусових та квітах Sophora microphylla (софора, родина бобових). В деяких країнах під торговою назвою флебодіа використовується для лікування варикозно розширених вен та геморою. В США доступний у вигляді харчової добавки. Один комерційний препарат – васкулера – містить лужний комплекс діосміну, який називають діосміплексом.
Дафлон або очищена мікроіонізована флавоноїдна фракція (micronized purified flavonoid fraction (MPFF) містить 90% діосміну та 10% гесперидину, також називається цирантином, який є іншим флавоноїдом у шкірці цитрусових.
Альтернативні назви / синоніми:
Баросмін, флебодіа, діосміплекс, васкулера. Комбіновані препарати з вмістом гесперидину та діосміну: дафлон, нормовен, діофлан, авеню, флебавен.
Діюча речовина: діосмін.
Рекомендації при вагітності:
Досвід застосування обмежений; ймовірно сумісний.
Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
При лікуванні геморою в комбінації з гесперидином не виявлено впливу на вагітність, розвиток плода, вагу та ріст новонароджених, вигодовування.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Згідно з інструкцією, цей препарат не був шкідливим для репродукції щурів при використанні 37-кратних рекомендованих для людини доз і не впливав несприятливо на результати вагітностей невідомої кількості жінок при дозі 900 мг/день в ІІІ триместрі вагітності. При репродуктивних дослідженнях у щурів не виявлено репродуктивних наслідків, підраховано, що до плода через плаценту проникає 0,003% призначеної дози, а в грудне молоко – 1%.
Інформація щодо впливу на плід:
Досвід застосування обмежений. Французьке дослідження у жінок повідомило про використання венотонічних препаратів в період вагітності без підвищення частоти несприятливих результатів. Частка діосміну невідома. Використання мікроіонізованого діосміну (90% діосміну та 10% гесперидину) в середньому за 8 тижнів до пологів та 4 тижні після пологів з приводу внутрішнього геморою в 50 вагітних жінок не асоціювалось з несприятливим впливом на розвиток плода, вагу новонароджених, ріст немовляти, вигодовування.
Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).