МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

СОЛЮСУРМІН

Група/призначення:

Сполуки сурми. Це комплекси сурми, в яких метал знаходиться в пента- або тривалентному стані. Пентавалентні натрію сурми глюконати використовуються для лікування лейшманіозу і включають міостібін, пентостам (натрію стибоглюконат), меглюміну антимоніт, солюстібозан, стібатін. Тривалентний комплекс відомий як тріостан і використовується для лікування шистосомозу.

Альтернативні назви / синоніми:

Меглюміну антимоніт, солюстібозан, стібоглюконат-натрій, пентостам, стібатін, міостібін, тріостан.

Діюча речовина: сурма.
Рекомендації при вагітності:

Не очікується підвищення частоти вроджених вад розвитку.

Рекомендації при лактації:

Не очікується підвищеного ризику при потребі в лікуванні матері.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Сполуки сурми підвищують ембріолетальність та призводять до зниження ваги плодів в експериментальних тварин. Окремі випадки та серії досліджень вагітностей з впливом сурми включали повідомлення про втрату вагітностей та неонатальну загибель, але невідомо, чи це було пов’язано з інфекцією у матерів, з приводу яких ці препарати і призначалися.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження у щурів з використанням меглюміну антимоніту в дозі 900 мг/кг на 11 день вагітності або 300 мг/кг/день на 6-15 дні вагітності не виявило материнської токсичності чи зменшення ваги плодів в жодній з груп. Довший період лікування призводив до ембріолетальності та підвищення частоти аномалій атланту (першого шийного хребця), які виникали спонтанно у щурів.

В іншому дослідженні вагітним щурам вводили меглюміну антимоніт в дозах до 300 мг/кг/день, що не призводило до несприятливих наслідків у матерів. Друге дослідження у щурів з аналогічними дозами протягом вагітності та до відлучення виявило тільки незначне зменшення набирання ваги потомством жіночої статі.

Сполуки сурми не були тератогенними при тестуванні в курчат, щурів, мишей, овець, хоча сурми трихлорид призводив до зниження ваги щуренят при дозі 1 мг/л в питній воді.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Повідомляється про випадок використання меглюміну антимоніту при вагітності. 39-річну жінку з лейшманіозом лікували в ІІ триместрі протягом 20 днів. Народилась здорова доношена дитина, яка нормально розвивалась при обстеженні у віці 18 місяців. Інша жінка з вісцеральним лейшманіозом народила передчасно на 24 тижні вагітності після 5-денного лікування меглюміну антимонітом в дозі 850 мг/день. Новонароджений помер через 1 день.

В абстракті, без доступу до статті, повідомляється про лікування 16 вагітних в Бангладеш невідомою дозою солюсурміну з приводу лейшманіозу у терміні 16-22 тижнів вагітності. В 11 з 16 жінок відбулось переривання вагітності приблизно через 3 тижні після лікування. 5 вагітностей, які пролонгувались закінчились нормально, проте інформація щодо дітей не була надана.

Інше повідомлення описало 39 вагітних з вісцеральним лейшманіозом: 13 жінок (33%) в І триместрі, 16 (41%) в ІІ триместрі, 10 (26%) в ІІІ триместрі. 23 жінки лікувались натрію стибоглюконатом, 4 ліпосомальним амфотерицином В та натрію стибоглюконатом, 12 тільки ліпосомальним амфотерицином В. В групі монотерапії натрію стибоглюконатом зареєстрували 13 (57%) спонтанних абортів і жодного в інших двох групах. Додаткове повідомлення оцінювало 42 вагітних з вісцеральним лейшманіозом, яких лікували натрію стибоглюконатом. Спостереження за матерями та дітьми проводилось протягом року. Лікування починалось в середньому у 24,4±9,2 тижні вагітності. Жодна з жінок не мала малярії чи ВІЛ-інфекції. Дві жінки, які починали лікування в І триместрі мали самовільні викидні, 4 жінки померли від печінкової енцефалопатії на другому тижні лікування, в 2 наступили передчасні пологи. Один з новонароджених мав мієломенінгоцеле і помер у віці 2 годин життя, а інший помер від вісцерального лейшманіозу у віці 2 місяців.

Застосування препарату під час вигодовування:

Жінка в період лактації отримала 1 дозу натрію стибоглюконату в дозі 1 грам внутрішньовенно, далі внутрішньовенно 1,4 грами (біля 20 мг/кг сурми) на день протягом 14 днів. Середній пік концентрації становив 3,5 мг/л на 4-й годині після дози. Середня базова концентрація сурми в молоці коливалась від 0,14 до 0,35 мкг/л. Період напіввиведення сурми в молоці становив біля 6 годин з концентрацією 0,7 мг/л через 23 години після дози. Підраховано, що немовля на грудному вигодовуванні отримуватиме біля 0,3 мг/кг день сурми або біля 1,6% материнської дози, скорегованої на вагу. Не очікується, що така доза призведе до несприятливих ефектів у немовлят на грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дослідження у щурів з використанням меглюміну антимоніату, введеного підшкірно вагітним тваринам не продемонструвало дефіциту кількості сперматозоїдів чи репродуктивної поведінки у потомства чоловічої статі  на фоні дози до 300 мг/кг/день від 0 дня вагітності до відлучення від матерів.

Пероральне призначення самцям щурів та мишей доз до 1000 мг/кг 3 дні на тиждень протягом 4 тижнів (щури) та 5 днів на тиждень протягом 4 тижнів (миші) не призводило до несприятливого впливу на показники спермограми, вагу репродуктивних органів, гістопатологію яєчок.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 26.08.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.08.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!