МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БРИМОНІДИН

Група/призначення:

Симпатоміметики для лікування глаукоми.

Альтернативні назви / синоніми:

Люксфен, альфаган П, мірвасо. Комбінований препарат комбіган (бримонідину тартрат та тимололу малеат).

Діюча речовина: бримонідин.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Обмежені дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Одне повідомлення описало використання бримонідину офтальмологічний розчин при вагітності. В тому випадку народилась здорова дитина. Дані від експериментальних тварин припускають низький ризик. Оскільки відносно мала кількість визначається в плазмі, препарат, ймовірно, є сумісним з вагітністю. Для зменшення кількості препарату, яка б досягла системної циркуляції (при вагітності та лактації), рекомендовано натиснути на слізний канал в кутику ока, принаймні, на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів. Пероральні дози призводили до концентрації в плазмі, яка у 100 разів перевищувала рівень, отримуваний в плазмі людини після багаторазових офтальмологічних доз, при цьому не відзначали шкоди для плода. Дослідження карциногенності та мутагенезу були негативними. Дослідження фертильності з пероральними дозами у самців та самок щурів також були негативними.

Інформація щодо впливу на плід:

Після місцевого застосування пік концентрації в плазмі наступає через 1-4 години (рівень не повідомляється). Період напіввиведення становить приблизно 3 години. Препарат метаболізується до неактивних метаболітів.

Невідомо, чи бримонідин проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага та період напіввиведення припускають проникнення до ембріону/плода. Однак, тільки мала кількість виявляється в системній циркуляції і не має клінічного значення.

У 2001 році повідомили про 30-річну жінку з відкритокутовою глаукомою, яку лікували бримонідином та латанопростом в І триместрі (перші 10,5 тижнів). Лікування припинили, але відновили через 4 місяці комбінацією 3 препаратів (дорзоламід, бримонідин, тимолол). Народилась здорова доношена дитина.

Застосування препарату під час вигодовування:

Одне повідомлення описало використання бримонідину при лактації у людини. Офтальмологічні препарати призначили одразу після пологів, не спостерігали брадикардії чи апное у немовляти.

Рев’ю 2011 року повідомляє, що бримонідин проникає до грудного молока і його не слід використовувати при грудному вигодовуванні. Стурбованість викликає можливість апное у новонароджених, хоча такі дані відсутні. Через відсутність інформації про екскрецію бримонідину до грудного молока рев’ю 2014 року рекомендувало уникати призначення цього препарату жінкам в період лактації.

Молекулярна вага та період напіввиведення (близько 2 годин) припускає проникнення препарату до грудного молока. Найчастішим не офтальмологічним побічним наслідком у дорослих були гіпертензія та сухість в роті. Якщо мама застосовує бримонідин в період грудного вигодовування немовля слід моніторувати на предмет цих ефектів. Крім того, слід використовувати вищеописану маніпуляцію (для зменшення кількості препарату, яка б досягла системної циркуляції, рекомендовано натиснути на слізний канал в кутику ока, принаймні, на 1 хвилину, а потім видалити зайву кількість, яка не всмокталась).

Згідно з інструкцією до препарату репродуктивні дослідження у щурів не виявили несприятливих ефектів у самців та самок щурів на фоні дози до 1 мг/кг/день. Альфа-2 адренергічні рецептори опосередковують скорочення статевого тракту самців, а бримонідин може впливати на цей процес. Клінічне значення такого ефекту для чоловіків, які використовують офтальмологічний бримонідин, не досліджувалось.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 01.01.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 01.01.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!