МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БАКТРОБАН

Група/призначення:

Антибіотик для місцевого лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини носа, які викликані Staphylococcus aureus, включаючи метіциллінрезистентні штами. Це препарат природного походження, отриманий з культури Pseudomonas fluorescens.

Альтернативні назви / синоніми: мупіроцин.
Діюча речовина: мупіроцин.
Рекомендації при вагітності:

Відсутні дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Не викликає несприятливих ефектів при вагітності у щурів та кролів. Дані про застосування при вагітності у людини відсутні, проте мінімальне всмоктування препарату передбачає низький ризик, якщо він існує взагалі.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дослідження на щурах та кролях, про які зазначається в інструкції, не виявили несприятливого впливу препарату на вагітність при наступних дозах та введеннях: підшкірно в дозах, які у 22 та 43 раз перевищують місцеву дозу у людини; в дозах в 78 та 154 раз вищих від добової дози людини, що міститься в кремі; в 22 та 43 рази вищих від дози, що міститься в мазі; інтраназальних дозах, які  в 65 та 130 раз перевищували добову інтраназальну дозу для людини.

Інформація щодо впливу на плід:

Токсичність для людини обмежується місцевими реакціями, оскільки через шкіру всмоктується мінімальна кількість препарату.

Невідомо, чи препарат проникає через плаценту, але низька концентрація в плазмі та швидка елімінація не передбачають потрапляння його до плода.

В крові виявляється мінімальна кількість препарату після місцевого використання крему, але не мазі.

Застосування препарату під час вигодовування:  

Відсутня інформація. Молекулярна вага препарату передбачає проникнення в грудне молоко, але низька концентрація в плазмі та швидка елімінація не передбачають клінічно значимої концентрації препарату в грудному молоці. Невелике дослідження показало, що для лікування інфікування сосків золотистим стафілококом бактробан виявився найменш ефективним серед інших препаратів.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

У самців та самок щурів не виявлено впливу на фертильність. Інформація про будь-який вплив на фертильність у людини відсутня.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 16.07.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!