МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

НІСТАТИН

Група/призначення:  

Протигрибковий антибіотик. Покази: кандидоз слизових оболонок, шкіри та внутрішніх органів (погано всмоктується при інтактних шкірі та слизовій, мінімальне всмоктування з кишечника); профілактика кандидозу при тривалій терапії антибіотиками.

Альтернативні назви / синоніми:

Мікостатин, ніотран (ліпосомальна форма для внутрішньовенного введення).

Діюча речовина: ністатин.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Спираючись на дані, отримані при експериментах у тварин, місцеве вживання ністатину при вагітності не передбачає зростання ризику вроджених вад розвитку. Внутрішньовенне введення заборонене при вагітності та можливості завагітніти, виходячи з даних, отриманих в експериментах над тваринами.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При тестуванні у щурів не виявлено зростання частоти вроджених вад розвитку. Одне з повідомлень інформує про репродуктивну токсичність препарату у щурів та кролів при внутрішньовенному його введенні. Єдиним ефектом, виявленим при цьому, була помірна гідроцефалія, яку спостерігали у 4-х плодів 4-х приплодів при найвищій дозі 3,0 мг/кг/день, яку визнали токсичною для матері. Клінічні дози препарату від 2-х до 4-х мг/кг/день при внутрішньовенному призначенні зазвичай не викликають побічних ефектів у людини. При такій терапії концентрація препарату в сироватці вища, за досягнуту у щурів та кролів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

В моніторинговому дослідженні Michigan Medicaid recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність в період між 1985 та 1992 роками, виявлено 489 новонароджених, які зазнали впливу ністатину в І триместрі вагітності. Зареєстровано 20 (4,1%) великих вроджених вад при очікуваній 21. Специфічні дані доступні для 6 категорій вроджених вад (виявлені/очікувані): 3/5 вроджені вади серцево-судинної системи, 1/1 полідактилія, 0/0 розщілина хребта, 1/1 розщілина обличчя, 1/1 редукційна вада кінцівки, 2/1 гіпоспадія. Ці дані не підтримують асоціації між препаратом та вродженими вадами розвитку.

При дослідженнях в рамках спільного перинатального проекту (Collaborative Perinatal Project) не виявлено зростання частоти вроджених вад розвитку при впливі ністатину. 2 окремих когортних дослідження спільної програми нагляду за вживанням медикаментів (Collaborative Drug Surveillance Program) виявили очікувану частоту вроджених вад серед дітей 401 жінки, які отримали рецепт на ністатин в І триместрі вагітності.

Подібне, більш пізнє епідеміологічне дослідження не виявило асоціації між призначенням ністатину в І триместрі та частотою самовільного переривання вагітності чи вродженими вадами.

Використання ністатину вагінально при вагітності вважається безпечним.

Дослідження випадок-контроль проводилось на основі даних угорської програми  нагляду за вродженими вадами випадок-контроль (Hungarian Case-Control Surveillance of Congenital Abnormalities). Не виявлено суттєвої асоціації між вживанням ністатину та зростанням ризику вроджених вад, але припущена можлива асоціація з гіпоспадією.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Але, оскільки ністатин не виявляється в материнській плазмі після перорального вживання, не абсорбується через інтактну шкіру чи слизову, включаючи вагіну та кишечник, малоймовірним є його проникнення в грудне молоко.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Застосування ністатину в якості сперміциду вивчається.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 21.08.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!