МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ДРОКСІДОПА

Назва англійською мовою:  Droxidopa.
Група/призначення: симпатоміметик.

Це попередник норадреналіну, неселективний агоніст адренергічних рецепторів. Дроксідопа (L-трео-3,4-дигідроксифенілсерин) є синтетичним амінокислотним попередником норадреналіну. Механізм дії пов’язаний саме з активним метаболітом – норепінефрином (норадреналіном).

Покази: нейрогенна ортостатична гіпотонія.

Альтернативні назви / синоніми: нортера.
Діюча речовина: дроксідопа.
Рекомендації при вагітності:

Дані від експериментальних тварин припускають помірний ризик.

Рекомендації при лактації:  

Не рекомендований – потенційно токсичний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):  

Відсутні повідомлення про використання дроксідропи в період вагітності у людини. Дані від експериментальних тварин припускають поміриний ризик. Відомо, що активний метаболіт дроксідропи – норепінефрин (норадреналін) асоціюється з пренатальним ризиком.

РЕКОМЕНДОВАНО:

1. ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЛІКУВАННЯ ОТРИМАТИ НЕГАТИВНИЙ ТЕСТ НА ВАГІТНІСТЬ;

2. ВИКОРИСТОВУВАТИ НАДІЙНІ МЕТОДИ КОНТРАЦЕПЦІЇ ПІД ЧАС ЛІКУВАННЯ

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. Вагітним щурам вводили дози на рівні 0,3-3 від максимальної рекомендованої для людини добової дози і це призводило до зниження ваги тіла плодів, хвилеподібних ребер, що спонтанно виправлялось після пологів. На фоні найвищої із тестованих доз (трикратної) спостерігали вкорочення гестації. Такий вплив у період органогенезу спричиняв незначне підвищення частоти ураження нирок (кісти, пієлоектазії) у вагітних самок щурів. Не було виявлено мальформацій у кролів на фоні дози до 300 мг/кг/день.

Не знайдено карциногенних наслідків у мишей і щурів. Численні дослідження генотоксичності продемонстрували як негативні, так і позитивні результати. Не виявлено несприятливого впливу на фертильність.

Ембріони мутантних мишей з дефіцитом норадреналіну гинуть внутрішньоутробно, але призначення вагітним тваринам дроксідопи навіть попереджало загибель плодів.

Мишам необхідний норадреналін для дбайливої поведінки, так, тварини з мутацією, внаслідок якої не синтезується норадреналін, не плекають потомство. Покращення поведінки в цих тварин наступало при лікуванні дроксідопою перед пологами.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики препарату: рівень зв’язування з білками плазми 75% у випадку концентрації 100 нг/мл та 26% при концентрації 10000 нг/мл; період напіввиведення становить 2,5 години.

Невідомо, чи препарат проникає через плаценту у людини, але знаємо, що активний метаболіт норадреналін швидко долає цей бар’єр. Молекулярна вага дроксідопи також припускає такий трансфер. Пік концентрації норадреналіну наступає через 3-4 години, але рівень в цілому є дуже низьким – менше 1нг/мл.

Застосування препарату під час грудного вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання дроксідопи та її активного метаболіту в період лактації у людини. Молекулярна вага основної сполуки і метаболіту припускає екскрецію до грудного молока.

Найчастішими несприятливими реакціями у дорослих на фоні лікування є наступні: головний біль, запаморочення, нудота, гіпертензія, втома.

Більшість експертів вважають, що слід робити вибір між лікуванням матері та грудним вигодовуванням, керуючись станом матері.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Droxidopa (Northera) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Інформаційна система “Teratogen Information System (TERIS)”.
  5. Droxidopa: Generic, Uses, Side Effects, Dosages, Interactions, Warnings. Інформація з бази даних “RxList” мережі WebMD.
  6. Droxidopa capsule. Інформація з сайту “DAILYMED – US National Library of Medicine”.

 

Адаптовано 12.09.2023 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 12.09.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!