АНТРАЛІН
Назва англійською мовою: anthralin.
Група/призначення:
Дерматологічний, протипсоріатичний препарат.
Альтернативні назви/синоніми:
Цігнолін, дітранол, зітранол.
Діюча речовина: антралін.
Рекомендації при вагітності:
Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Відсутність даних від експериментальних тварин та досвіду застосування у людини не дозволяє коректно оцінити ембріо-фетальний ризик. Однак, згідно з даними огляду 2002 року щодо псоріазу в період вагітності, не виявлено ознак системної абсорбції чи токсичності при місцевому застосуванні антраліну. Таким чином, ризик для ембріону/плода, ймовірно, близький до нуля.
Інформація щодо досліджень на тваринах: не проводились.
Інформація щодо впливу на плід:
Антралін – це синтетичний продукт, який використовується в кремах і мазях для місцевого лікування псоріазу, починаючи з 1916 року.
Або системна абсорбція антраліну відсутня, або концентрація в плазмі занадто мала для визначення. В будь-якому випадку вплив на ембріон/плід клінічно значимої кількості антраліну видається нульовим, незважаючи на низьку молекулярну вагу.
У 2003 році повідомили про контактний дерматит у жінки на 7 місяці вагітності, який пройшов після припинення впливу препарату.
Застосування препарату під час вигодовування:
Відсутня інформація про використання антраліну в період лактації у людини. Молекулярна вага припускає екскрецію до грудного молока. Або системна абсорбція антраліну відсутня, або концентрація в плазмі занадто мала для визначення. В будь-якому випадку вплив на немовля на грудному вигодовуванні клінічно значимої кількості антраліну видається нульовим.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).