ЛЕПІРУДИН
Група/призначення: інгібітор тромбіну.
Лепірудин – це рекомбінантний гірудин. Гірудин є специфічним інгібітором тромбіну, який міститься в парафарінгеальних залозах медичних п’явок, Нirudo medicinalis. Лепірудин ідентичний грудину, за винятком зміни 2 з 65 амінокислот.
Альтернативні назви / синоніми: гірудин, рефлудан.
Діюча речовина: гірудин.
Рекомендації при вагітності:
Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.
Рекомендації при лактації:
Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Виходячи з даних від експериментальних тварин не очікується підвищення ризику вроджених вад розвитку при використанні лепірудину у вагітних. Призначається для антикоагуляції пацієнтам з індукованою гепарином тромбоцитопенією.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Доклінічні дослідження в експериментальних тварин, зазначені в інструкції до препарату, не продемонстрували несприятливих результатів вагітностей. Дослідження проводились у щурів та кролів на фоні дози 30 мг/кг/день. У кролів ця доза в 2,4 рази перевищувала рекомендовану для людини, виходячи з площі поверхні тіла. Препарат проникав через плаценту у щурів.
Інформація щодо впливу на плід:
Відсутні опубліковані дані про вплив препарату при вагітності у людини, хоча доступна інформація про клінічні випадки щодо жінок, лікованих лепірудином з раннього І триместру, між 10 і 15 тижнями вагітності, з 10 тижня вагітності, з 25 тижня вагітності і до пологів. У немовлят не відзначали несприятливих наслідків.
Застосування препарату під час вигодовування:
Повідомляється про використання лепірудину в період лактації протягом 3 місяців без несприятливих наслідків. Лепірудин не визначався в грудному молоці.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):
Згідно з інструкцією до препарату дослідження фертильності проводились у самців і самок щурів дозами до 30 мг/кг/день, що становить приблизно 20% від рекомендованої дози для людини, виходячи з площі поверхні тіла. Несприятливих наслідків не відзначали.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).