ЛАНОЛІН
Група/призначення:
Це очищений тваринний віск, який отримують при промивці овечої шерсті. Є побічним продуктом переробки вовни, який отримують із виробничих відходів (вовнового бруду).
В складну молекулу ланоліну спеціальними методами вводять окис етилену і отримують оксиметильований ланолін, який є цінною косметичною сировиною. Ланолін та продукти його переробки широко використовуються в парфумерно-косметичному виробництві і фармакології як основа для мазей і помад. Ланолін зареєстрований в Україні як харчова добавка Е 913.
Альтернативні назви / синоніми:
Лансіног, тваринний віск.
Діюча речовина: ланолін.
Рекомендації при вагітності: відсутня інформація.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок): відсутня інформація.
Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування:
Існує стурбованість, що забруднений пестицидами з навколишнього середовища ланолін може зашкодити дитині при нанесенні на соски матері кремів на основі ланоліну. Проте контрольованих досліджень не проводилось. Однак, з 1992 року американська фармакопея визнає модифіковану форму ланоліну (лансиног), очищену для використання у випадках можливої абсорбції при нанесенні на шкіру.
Ланолін залишається препаратом першої лінії для лікування подразнення/болі сосків в період лактації.
Канадське дослідження 2017 року порівняло зменшення болю сосків у жінок, які годували немовлят і використовували ланолін з контрольною групою. Не виявлено різниці між групами через 4 дні, через 7 днів в обох групах наступало покращення. Хоча не було продемонстровано більшої ефективності ланоліну, жінки повідомили про вищий рівень задоволеності при використанні цього агенту.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).