КАРБОКАЇН
Група/призначення:
Препарати для місцевої анестезії.
Альтернативні назви/синоніми:
Мепівакаїн, мепівастезин, скандонест, полокаїн.
Діюча речовина: мепівакаїн.
Рекомендації при вагітності: уникати впливу.
Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Мепівакаїн підвищував частоту вроджених вад в дослідженні спільного перинатального проекту (Collaborative Perinatal Project); інформація про дослідження, які підтвердили б ці дані відсутня. Застосування в останні строки вагітності асоціюється з поведінковими ефектами у новонароджених.
Інформація щодо дослідження на тваринах:
Місцеві анестетики як група, не асоціювались із зростанням частоти вроджених вад розвитку після клінічного застосування протягом вагітності, однак, деякі дослідники висловили занепокоєння, що пренатальний вплив цих агентів може призвести до поведінкових аномалій у потомків. Ін’єкції мепівакаїну при рівні дози 6 мг/кг вагітним щурам асоціювались з аномальними результатами поведінкового тесту у потомства. Цей рівень дози є еквівалентним, виходячи з мг/кг найвищій дозі, рекомендованій для застосування у людини.
Інформація щодо впливу на плід:
Концентрація мепівакаїну в пуповинній крові становить 60-70% від концентрації в материнській крові. Місцеві анестетики є слабкими основами і, як очікується, концентруються в плодовій частині, яка є типово більш кислотною, аніж оточуючі порожнини.
Концентрація мепівакаїну в пуповинній крові виявляється після введення матерям будь-яким методом (включаючи місцеву інфільтрацію). Випадкове введення плоду викликає додаткове занепокоєння. Застосування місцевих анестетиків для парацервікальної блокади в пологах може асоціюватися з фетальною брадикардією. Цей феномен було підмічено і з мепівакаїном. Ця брадікардія може виникати внаслідок звуження маткової артерії або прямого впливу агенту на міокард плода, хоча докази цього механізму відсутні. Неможливо співвіднести концентраці мепівакаїну в пуповинній крові з оцінкою за шкалою Апгар або неонатальною симптоматологією, можливо через неточність показників або вплив факторів на стан новонародженого.
Поведінкові тести у новонароджених можуть відхилятися від норми після застосування в пологах місцевих анестетиків, включаючи мепівакаїн. Однак, стійкі або клінічно значимі наслідки не були задокументовані.
Спільний пренатальний проект ідентифікував підвищення частоти вроджених вад (специфічні дефекти не зазначено) серед 82 народжень з впливом мепівакаїну протягом першого триместру. Схожі асоціації не спостерігалися ні з яким структурно подібним засобом для місцевої анестезії, з тих, що оцінювалися в даному дослідженні; інших епідеміологічних досліджень щодо вроджених вад розвитку в дітей від матерів, які лікувалися мепівакаїном протягом вагітності, не наводиться.
Застосування препарату під час вигодовування: немає даних.
Вплив на фертильність чоловіків та жінок: немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).