БУКЛІЗИН
Група/призначення:
Антигістамінний препарат, Н1-блокатор.
Альтернативні назви / синоніми:
Букладин, віст арил, мігралев*.
*Мігралев (Migraleve) – комбінований препарат для лікування мігрені (буклізин, ацетамінофен (парацетамол, антипіретик, анальгетик, протизапальний препарат), кодеїн (наркотичний анальгетик). |
Діюча речовина: буклізин.
Рекомендації при вагітності:
Обмежені дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають ризик.
Рекомендації при лактації:
Відсутні дані про застосування у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
У щурів порушує ембріональний розвиток. Досвід застосування у людини обмежений. Антигістамінні препарати в цілому не є тератогенними.
Інформація щодо досліджень на тваринах:
Буклізин призводить до дефектів щелепи та піднебіння у щурів. Згідно з інструкцією до препарату, діючої у Великій Британії, аномалії та загибель вагітних тварин виникали при дозах, які більш ніж в 120 разів перевищували рекомендовану для людини. В США препарат вилучений з фармацевтичного ринку.
Інформація щодо впливу на плід:
Обмежений досвід застосування у людини.
Спільний перинатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 50282 пари мати-дитина; у 44 випадках приймався буклізин в І триместрі, в 67– в будь-який період вагітності. Виходячи з 3 випадків вроджених вад виявлено можливу асоціацію між прийомом буклізину в І триместрі та вродженими вадами.
Виробник препарату вважає його протипоказаним для прийому в І триместрі.
Одне епідеміологічне дослідження асоціює прийом антигістамінних препаратів в цілому протягом останніх двох тижнів вагітності з ретролентальною фіброплазією** у недоношених немовлят.
**Ретролентальна фіброплазія – вроджена патологія ока, яка є наслідком порушення регресу первинного склистого тіла. |
Застосування препарату під час вигодовування:
Відсутня інформація.
Тільки один препарат з великої групи антигістамінних препаратів – клемастин/тавегіл асоціюється з токсичністю у немовлят.
Концентрація в молоці відома тільки для наступних препаратів: фексофенадину, лоратадину, терфенадину і вони визнані американською академією педіатрії сумісними з грудним вигодовуванням.
Тому буклізин ймовірно є сумісним з грудним вигодовуванням.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
- Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.