Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПОВІДОН-ЙОД

Група/призначення:

Місцевий антисептик. Повідон – допоміжний препарат. Йод – важливий мікроелемент, який потрібен організму людини для нормального функціонування.

Альтернативні назви / синоніми: бетадин.
Діюча речовина: повідон-йод.
Рекомендації при вагітності: не рекомендується.
Рекомендації при лактації: не рекомендується.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Деякі клініцисти рекомендують уникати призначення повідону-йоду при вагітності через стурбованість про вплив йоду. Однак, несприятливий вплив повідон-йоду при вагітності не доведено.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Тератологічні дослідження у кролів з повідон-йодом виявили токсичність у матері та плода, але не зростання частоти вроджених вад розвитку. Повідон не виявився тератогенним у кролів при прямому введенні в жовтковий мішок ембріону.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Дослідження випадок-контроль щодо вроджених вад не продемонструвало асоціації з вагінальним застосуванням повідон-йоду в період вагітності.

Місцеве застосування, спринцювання, нанесення на промежину продуктів з повідон-йодом підвищує концентрацію йоду в сироватці та сечі матері і порушує функцію щитоподібної залози в матері та плода.

В той час як деякі дослідження виявили, що вплив йоду з цих препаратів не асоціювався з клінічними симптомами гіпотиреозу або зобу в немовлят, які зазнали такого впливу, інші продемонстрували виникнення транзиторного гіпотиреозу в новонароджених. Існує стурбованість, що тривале використання повідон-йоду може призвести до йодної інтоксикації.

Поодинокі повідомлення про вплив повідон-йоду на доношених немовлят не призводили до видимого впливу на функцію щитоподібної залози, але повторний вплив у недоношених маловагових немовлят може порушувати функцію залози.

Повідомляється про випадки зобу у плода, зобу зі здавленням трахеї та кардіомегалію.

Деякі клініцисти рекомендують уникати використання повідон-йоду в акушерськй практиці.

Інші дослідники виловлюють стурбованість, що спринцювання повідон-йодом може несприятливо вплинути на мікрофлору піхви і підвищити ризик запальних захворювань.

Американська академія педіатрії вважає йодовмісні відхаркуючі засоби протипоказаними при вагітності.

Застосування препарату під час вигодовування:

Йод активно проникає до грудного молока.

В одному випадку мама використовувала вагінальний гель повідон-йод протягом 6 днів без спринцювання і відчула запах йоду від своєї 7-місячної дитини, яка знаходилась на грудному вигодовуванні. У немовляти була підвищена концентрація йоду в крові та сечі, але не спостерігали ознак тиреоїдної дисфункції.

Повідомляється про підвищення концентрації йоду в сечі немовлят, які знаходились на грудному вигодовуванні і чиї матері обробляли промежину повідон-йодом. В цьому дослідженні жінки застосовували або місцево повідон-йод або хлоргексидин (антисептичний препарат) на момент пологів та в післяпологовому періоді. Через 96 годин у немовлят на грудному вигодовуванні, матері яких використовували повідон-йод, середня концентрація йоду в сечі становила 8,3 мг/л в порівнянні з  0,4 мг/л у тих, чиї мами застосовували хлоргексидин. Оцінка стану щитоподібної залози в даному дослідженні не проводилась.

Інше коротке повідомлення інформує про ознаки гіпотиреозу у немовляти на грудному вигодовуванні, чия мама застосовувала повідон-йод внутрішньовагінально.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.12.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.12.2016 р.



Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати