МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПОВІДОН-ЙОД

Група/призначення:

Місцевий антисептик. Повідон – допоміжний препарат. Йод – важливий мікроелемент, який потрібен організму людини для нормального функціонування.

Альтернативні назви / синоніми: бетадин.
Діюча речовина: повідон-йод.
Рекомендації при вагітності: не рекомендується.
Рекомендації при лактації: не рекомендується.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Деякі клініцисти рекомендують уникати призначення повідону-йоду при вагітності через стурбованість про вплив йоду. Однак, несприятливий вплив повідон-йоду при вагітності не доведено.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Тератологічні дослідження у кролів з повідон-йодом виявили токсичність у матері та плода, але не зростання частоти вроджених вад розвитку. Повідон не виявився тератогенним у кролів при прямому введенні в жовтковий мішок ембріону.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Дослідження випадок-контроль щодо вроджених вад не продемонструвало асоціації з вагінальним застосуванням повідон-йоду в період вагітності.

Місцеве застосування, спринцювання, нанесення на промежину продуктів з повідон-йодом підвищує концентрацію йоду в сироватці та сечі матері і порушує функцію щитоподібної залози в матері та плода.

В той час як деякі дослідження виявили, що вплив йоду з цих препаратів не асоціювався з клінічними симптомами гіпотиреозу або зобу в немовлят, які зазнали такого впливу, інші продемонстрували виникнення транзиторного гіпотиреозу в новонароджених. Існує стурбованість, що тривале використання повідон-йоду може призвести до йодної інтоксикації.

Поодинокі повідомлення про вплив повідон-йоду на доношених немовлят не призводили до видимого впливу на функцію щитоподібної залози, але повторний вплив у недоношених маловагових немовлят може порушувати функцію залози.

Повідомляється про випадки зобу у плода, зобу зі здавленням трахеї та кардіомегалію.

Деякі клініцисти рекомендують уникати використання повідон-йоду в акушерськй практиці.

Інші дослідники виловлюють стурбованість, що спринцювання повідон-йодом може несприятливо вплинути на мікрофлору піхви і підвищити ризик запальних захворювань.

Американська академія педіатрії вважає йодовмісні відхаркуючі засоби протипоказаними при вагітності.

Застосування препарату під час вигодовування:

Йод активно проникає до грудного молока.

В одному випадку мама використовувала вагінальний гель повідон-йод протягом 6 днів без спринцювання і відчула запах йоду від своєї 7-місячної дитини, яка знаходилась на грудному вигодовуванні. У немовляти була підвищена концентрація йоду в крові та сечі, але не спостерігали ознак тиреоїдної дисфункції.

Повідомляється про підвищення концентрації йоду в сечі немовлят, які знаходились на грудному вигодовуванні і чиї матері обробляли промежину повідон-йодом. В цьому дослідженні жінки застосовували або місцево повідон-йод або хлоргексидин (антисептичний препарат) на момент пологів та в післяпологовому періоді. Через 96 годин у немовлят на грудному вигодовуванні, матері яких використовували повідон-йод, середня концентрація йоду в сечі становила 8,3 мг/л в порівнянні з  0,4 мг/л у тих, чиї мами застосовували хлоргексидин. Оцінка стану щитоподібної залози в даному дослідженні не проводилась.

Інше коротке повідомлення інформує про ознаки гіпотиреозу у немовляти на грудному вигодовуванні, чия мама застосовувала повідон-йод внутрішньовагінально.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 08.12.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.12.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!