МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ІВАБРАДИН

Назва англійською мовою: Ivabradine.
Група/призначення: кардіологічний засіб

Покази: симптоматичне лікування хронічної стабільної стенокардії у дорослих. Засіб винятково знижує  частоту серцевого ритму за рахунок селективного і специфічного пригнічення Іf-каналів водія серцевого ритму. Єдиний препарат цього класу.

Призначення івабрадину потребує специфічна група пацієнтів, включно з вагітними жінками, виходячи з показів
Альтернативні назви / синоніми: корланор.
Діюча речовина: івабрадин.
Рекомендації при вагітності: обмежені дані про використання у людини – дані від експериментальних тварин припускають ризик – протипоказаний, але зважувати користь для матері від лікування при такій необхідності
Рекомендації при лактації:  відсутні дані про використання у людини – потенційно токсичний – протипоказаний
Прийом під час вагітності (короткий висновок): 
Дослідження в експериментальних тварин продемонстрували ознаки ембріофетальної токсичності, тератогенності, збільшення постімплантаційних втрат і підвищення внутрішньоутробної та постнатальної смертності. Контрольованих даних щодо вагітності у людини немає
Жінкам репродуктивного віку рекомендовано застосовувати надійну контрацепцію
Користь для вагітної, яка потребує лікування перевищує ризик для ембріону/плоду. Препарат не слід відміняти з настанням вагітності.
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. При введенні препарату щурам в період органогенезу спостерігали підвищення частоти внутрішньоутробної та постнатальної смертності і вроджених вад серця на фоні доз на рівні максимальної рекомендованої для людини, виходячи з AUC (AUC – це фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою). Доза, яка втричі перевищувала рекомендовану для людини призводила до тератогенних наслідків, включно з дефектами перетинок та комплексних аномалій великих артерій. 15-ти кратні дози вводили від 6-го дня вагітності до 20-го дня лактації, що призводило до підвищення частоти постнатальної загибелі. У кролів дози на рівні максимальної рекомендованої для людини, введені в період органогенезу, спричиняли підвищення постімплантаційних втрат. 15-кратні дози призводили до зниження ваги плодів та плаценти та аномалій (ектродактилія).

Дослідження карциногенності були негативними у мишей і щурів. Чотири дослідження мутагенності продемонстрували негативний результат у щурів, одне дослідження – позитивний у мишей, одне – позитивний у щурів.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики препарату: метаболізується до активного метаболіту, еквіпотенційного івабрадину, рівень зв’язування з білками плазми основної сполуки становить 70%, період напіввиведення 6 годин.

Невідомо, чи івабрадин проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага та помірний рівень зв’язування з білками плазми припускають плацентарний трансфер.

Повідомляється про 28-річну жінку, в якої у терміні 10 тижнів вагітності трапилась зупинка серця. Після успішної реанімації було призначено клопідогрель та аспірин. Через синусову тахікардію з гіпотензією до лікування додали івабрадин на 1 місяць, а надалі бісопролол. Жінка народила здорового хлопчика.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання івабрадину в період лактації у людини.   Молекулярна вага та помірний рівень зв’язування з білками плазми припускають екскрецію до грудного молока. Як основа, препарат буде накопичуватись у кислотному середовищі грудного молока в концентрації вищій за аналогічний показник у плазмі (див. атенолол).

Протипоказаний через потенційну токсичність
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Ivabradine (Corlanor) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Ivabradine – NCBI Bookshelf. Інформація з бази даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.

 

Адаптовано 25.04.2025 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.04.2025 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1456

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!