МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БІСОПРОЛОЛ

Група/призначення:

Це високоселективний β-1-адреноблокатор, без власної симпатоміметичної активності, не чинить мембраностабілізуючу дію. Знижує активність реніну в плазмі крові, зменшує потребу міокарду в кисні, знижує частоту серцевих скорочень.  Чинить гіпотензивну, антиаритмічну та антиангінальну дію.

Альтернативні назви / синоніми:

Арітел, бідоп, бізопролол, біпрол, бісогамма, бісокард, бісопролол-лугал, бісопролола геміфумарат, бісопролола фумарат, бісопролола стеарилфумарат, конкор (конкор Кор), корбіс, кординорм, коронал, локрен, зебета, зіак (у комбінації з гідрохлортіазидом).

Діюча речовина: бісопролол.
Рекомендації при вагітності: з обережністю.
Рекомендації при лактації: з обережністю.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

У людини дослідження не проводилися.

Інформація  щодо досліджень на тваринах:

Немає тератогенності, але чинить фітотоксичний ефект. Лікування вагітних самок щурів і кролів препаратом у дозі 50-100 мг/кг/добу не призводило до збільшення частоти вроджених вад у нащадків, хоча вплинуло на життєздатність. Дослідження на щурах та кролях показало, що при застосуванні дози 50 мг/кг/добу та 12,5 мг/кг/добу, відповідно, мало місце покращення всмоктування. Ембріотоксична доза для щурів у 125 разів більша за максимально допустиму дозу для людини у розрахунку на масу, у кролів – у 31 раз.

Інформація щодо впливу на плід:

Не чинить прямої цитотоксичної, мутагенної та тератогеннії дії, але має фармакологічні ефекти, які можуть вплинути на перебіг вагітності та/або на плід, або новонародженого. Зазвичай β-адреноблокатори знижують плацентарну перфузію, що призводить до уповільнення росту плода, внутрішньоутробної загибелі плода, викиднів або передчасних пологів.

У випадку необхідного застосування препарату, слід відслідковувати кровотік в плаценті та матці, спостерігати за ростом та розвитком майбутньої дитини, і у випадку появи небажаних явищ для вагітності та/або плоду, застосовувати альтернативні види терапії.

Слід ретельно обстежити новонародженого після пологів. У плода/ немовляти можуть виникнути внутрішньоутробна затримка розвитку, гіпоглікемія, брадикардія. З результатів фармацевтичних досліджень за даними страхових вимог, зростання числа вад не було, однак мало місце зростання частоти гіпоглікемії новонароджених і ускладнення при годуванні.

Ознаки гіпоглікемії та брадикардії, як правило, виникають протягом перших трьох днів життя.

Описано випадок, коли бісопролол входив до групи засобів, що використовуються для лікування інфаркту міокарда під час першого триместру вагітності. Вагітність завершилася народженням здорової дитини. В іншому випадку 24-річна жінка приймала бісопролол у комбінації з напроксеном та суматриптаном для лікування мігрені впродовж перших 5-ти тижнів вагітності, народила дитину з розщепленням піднебіння, гіпертелоризмом та аномаліями великих пальців ноги. Лабеталол є β-блокатором, якому надається перевага у використанні під час вагітності.

Застосування препарату під час вигодовування:

Даних про проникнення бісопрололу в грудне молоко немає. Тому застосування препарату не рекомендується жінкам в період годування груддю. Виробник повідомляє, що бісопролол з’являється в молоці самок щурів у концентрації меншій за 2% від дози, що надійшла в організм матері.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Чоловіки з артеріальною гіпертензією, що приймали бісопролол не помічали у себе зниження еректильної функції або сексуального потягу.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org)
  2. Карпов О.И., Зайцев А.А.. Риск применения лекарств при беременности и лактации. Справочное руководоство. – СПб: БХВ – Санкт-Петербург, 1998. – с. 25, 55-56.

 

Адаптовано 02.03.2015 р.:
І.В. Ластівка, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри педіатрії та медичної генетики Буковинського державного медичного університету.
Переглянуто редакційною колегією 18.06.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!