МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

БЕНЗОТРОПІН

Група/призначення: парасимпатолітики.
Альтернативні назви / синоніми: когентин.
Діюча речовина: бензотропін.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Одне наглядове дослідження виявило можливу асоціацію між бензотропіном і кардіоваскулярними ефектами, але це потребує підтвердження. В двох новонароджених бензотропін асоціювався з паралітичною кишковою непрохідністю, правда, вони також зазнали впливу інших антихолінергічних препаратів.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:

Бензотропін – антихолінергічний препарат, структурно близький до атропіну. Йому також притаманна антигістамінна активність. Велике проспективне дослідження охопило 2323 пацієнток з впливом препаратів цієї групи в І триместрі вагітності, в 4 випадках це був бензотропін. Виявлено можливу асоціацію між групою в цілому і малими аномаліями.

В моніторинговому дослідженні  Michigan Medicaid Recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність в період між 1985 та 1992 роками, виявлено 84 новонароджених з впливом бензотропіну в І триместрі. Всього виявлено 4 (4,8%) великих вроджених вад при 3 очікуваних, включно з трьома кардіоваскулярними вадами (очікувана 1). Виходячи з малої кількості впливу було припущено можливу асоціацію з кардіоваскулярними дефектами.

Паралітичну кишкову непрохідність спостерігали у двох новонароджених з впливом хлорпромазину і бензотропіну перед пологами. В одного з цих немовлят інший антихолінергічний препарат міг відіграти роль у виникненні такого ефекту (доксепін). Синдром малої лівої кишки (mall left colon syndrome) характеризувався зниженням моторики кишечника, вздуттям живота, блювотою, непрохідністю меконію. Стан швидко покращився після клізми з діатризоатом.

У 2008 році повідомили про 25-річну вагітну, яка з приводу біполярного розладу лікувалась літію карбонатом (500 мг двічі на день), галоперидолом (5 мг двічі на день) і бензотропіном (2 мг двічі на день). Вагітність проходила без ускладнень до останніх двох тижнів, коли вона почала втрачати вагу і розвинулась гіпертензія. У терміні 39 тижнів шляхом кесаревого розтину народився хлопчик вагою 2500 кг з оцінкою за шкалою Апгар 9 і 10 балів на 1-й і 5-й хвилинах, відповідно. Вага новонародженого і плацента були нижчими від середнього показника в популяції. Крім того, концентрація в плазмі матері фосфатидилхоліну і вільного холіну також були нижчими від середнього популяційного показника для ІІІ триместру. Оскільки ці поживні речовини дуже важливі при вагітності, автори висловили припущення, що один з препаратів, швидше всього, літій, став причиною зменшення ваги новонародженого і плаценти.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання бензотропіну при лактації у людини. Однак, препарати цього класу є, ймовірно, сумісними з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 21.04.2020 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 21.04.2020 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1442

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!