ДЕЗОГЕСТРЕЛ
Група/призначення:
Гестагени; контрацептиви. Це прогестин, який входить до деяких оральних контрацептивів. Він є менш андрогенний, ніж похідні 19-нортестостерону, які входили до старіших форм. Однак, теоретично андрогенність може асоціюватися з цим препаратом внаслідок зниження секс-зв’язуючого глобуліну, що призводить до підвищення концентрації вільного тестостерону. В комбінації з естрогеном в оральних контрацептивах прогестини, включно з дезогестрелом не мають чистого андрогенного ефекту в більшості жінок. Дезогестрел вивчався в якості чоловічого контрацептиву. Активним метаболітом дезогестрелу є етоногестрел.
Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: дезогестрел.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації: ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):
Дезогестрел не слід приймати при вагітності через відсутність користі для матері, ембріону, плода. Відсутні повідомлення, які б пов’язували сам препарат з вродженими вадами розвитку. Лікування в період вагітності може призвести до маскулінізації жіночих геніталій при впливі з кінця І триместру.
Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування:
Окреме дослідження з охопленням 42 жінок, які приймали таблетований дезогестрел протягом 7 циклів в період лактації, повідомило про виявлення етоногестрелу в грудному молоці. Також повідомлено про 2 випадки гінекомастії в немовлят, що зазнали такого впливу. Інше дослідження інформує про 4-місячну дитину на грудному вигодовуванні, в якої почався ріст волосся на калитці після вживання мамою дезогестрелу для контрацепції через 3 місяці після пологів. Після відміни препарату волосся зникло, коли немовля досягло віку 11 місяців. Дослідження в 200 жінок з чисто дезогестреловою контрацепцією протягом 6 місяців, починаючи з 6 тижня після пологів не виявило різниці в продукції молока або рості та розвитку немовлят при порівнянні з групою плацебо.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
- Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).