МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ІВАБРАДИН

Назва англійською мовою: Ivabradine.
Група/призначення: кардіологічний засіб

Покази: симптоматичне лікування хронічної стабільної стенокардії у дорослих. Засіб винятково знижує  частоту серцевого ритму за рахунок селективного і специфічного пригнічення Іf-каналів водія серцевого ритму. Єдиний препарат цього класу.

Призначення івабрадину потребує специфічна група пацієнтів, включно з вагітними жінками, виходячи з показів
Альтернативні назви / синоніми: корланор.
Діюча речовина: івабрадин.
Рекомендації при вагітності: обмежені дані про використання у людини – дані від експериментальних тварин припускають ризик – протипоказаний, але зважувати користь для матері від лікування при такій необхідності
Рекомендації при лактації:  відсутні дані про використання у людини – потенційно токсичний – протипоказаний
Прийом під час вагітності (короткий висновок): 
Дослідження в експериментальних тварин продемонстрували ознаки ембріофетальної токсичності, тератогенності, збільшення постімплантаційних втрат і підвищення внутрішньоутробної та постнатальної смертності. Контрольованих даних щодо вагітності у людини немає
Жінкам репродуктивного віку рекомендовано застосовувати надійну контрацепцію
Користь для вагітної, яка потребує лікування перевищує ризик для ембріону/плоду. Препарат не слід відміняти з настанням вагітності.
Інформація щодо досліджень на тваринах:

Репродуктивні дослідження проводились у щурів та кролів. При введенні препарату щурам в період органогенезу спостерігали підвищення частоти внутрішньоутробної та постнатальної смертності і вроджених вад серця на фоні доз на рівні максимальної рекомендованої для людини, виходячи з AUC (AUC – це фармакокінетичний параметр, який характеризує сумарну концентрацію лікарського препарату в плазмі крові протягом всього часу спостереження; це абревіатура від англ. Area Under the Curve (площа під кривою). Доза, яка втричі перевищувала рекомендовану для людини призводила до тератогенних наслідків, включно з дефектами перетинок та комплексних аномалій великих артерій. 15-ти кратні дози вводили від 6-го дня вагітності до 20-го дня лактації, що призводило до підвищення частоти постнатальної загибелі. У кролів дози на рівні максимальної рекомендованої для людини, введені в період органогенезу, спричиняли підвищення постімплантаційних втрат. 15-кратні дози призводили до зниження ваги плодів та плаценти та аномалій (ектродактилія).

Дослідження карциногенності були негативними у мишей і щурів. Чотири дослідження мутагенності продемонстрували негативний результат у щурів, одне дослідження – позитивний у мишей, одне – позитивний у щурів.

Інформація щодо впливу на плід:

Характеристики препарату: метаболізується до активного метаболіту, еквіпотенційного івабрадину, рівень зв’язування з білками плазми основної сполуки становить 70%, період напіввиведення 6 годин.

Невідомо, чи івабрадин проникає через плаценту у людини. Молекулярна вага та помірний рівень зв’язування з білками плазми припускають плацентарний трансфер.

Повідомляється про 28-річну жінку, в якої у терміні 10 тижнів вагітності трапилась зупинка серця. Після успішної реанімації було призначено клопідогрель та аспірин. Через синусову тахікардію з гіпотензією до лікування додали івабрадин на 1 місяць, а надалі бісопролол. Жінка народила здорового хлопчика.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутні повідомлення про використання івабрадину в період лактації у людини.   Молекулярна вага та помірний рівень зв’язування з білками плазми припускають екскрецію до грудного молока. Як основа, препарат буде накопичуватись у кислотному середовищі грудного молока в концентрації вищій за аналогічний показник у плазмі (див. атенолол).

Протипоказаний через потенційну токсичність
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. 12th edition, 2022, Wolters Kluwer. 1461 pages. ISBN: 978-1975-1-6237-5.
  2. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.
  3. Ivabradine (Corlanor) Use During Pregnancy. Інформація з бази даних “Drugs.com”.
  4. Ivabradine – NCBI Bookshelf. Інформація з бази даних “Drugs and Lactation Database (LactMed)”.

 

Адаптовано 25.04.2025 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.04.2025 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1469

Актуально
В червні

Найпопулярніші статті: Пижмо дівоче, Бенлат, Елаголікс
Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!