МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ХВОРОБА, ЯКУ СПРИЧИНЮЄ ВІРУС ЗІКА ТА ВАГІТНІСТЬ

Назва англійською мовою: Zika virus, Zika virus infection, Zika virus and pregnancy.
Синоніми:

Вірус Зіка та вагітність; гарячка Зіка та вагітність, Zika вірус.

ВІРУС ZIKA Є ВИЗНАНИМ ТЕРАТОГЕНОМ ДЛЯ ЛЮДИНИ
Хвороба, яку спричинює вірус Зіка під час вагітності (короткий висновок):

Вірус Зіка, зазвичай, викликає грипоподібне захворювання з м’яким перебігом, що може включати в себе лихоманку, головний біль, біль в суглобах і/або біль в м’язах, кон’юнктивіт, іноді висипку на тілі. Симптоми починаються через 3-7 днів після укусу зараженого комара і можуть тривати від кількох днів до тижня. Не кожна інфікована вірусом особа матиме симптоми, а тільки 1 з 5. Жінки можуть передавати вірус своїй дитині під час вагітності. Восени 2015 року повідомили про зростання частоти новонароджених з мікроцефалією та іншими аномаліями головного мозку в Бразилії. Матері цих дітей повідомили, що при вагітності перенесли грипоподібне захворювання, а в деяких з них була висипка. В окремих жінок був позитивний результат на наявність вірусу Зіка. Мікроцефалія – це, зазвичай, рідкісна хвороба. У США, як правило, реєструється від 2 до 12 випадків на 10 тисяч новонароджених. Мікроцефалія є досить поширеною в певних районах Бразилії, де її частота становить 1% від всіх народжень. Міністерство охорони здоров’я Бразилії повідомляє про 5909 випадків мікроцефалії або інших вад нервової системи у новонароджених за період від 22 жовтня 2015 року до 27 лютого 2016 року. Також повідомляється про асоціацію між вірусною інфекцією та водянкою плода і внутріутробною загибеллю плода.

Чому потенційний зв’язок між вірусом Зіка і вродженими дефектами не досліджували раніше?

У районах центральної Африки та Азії, де вірус Зіка був поширеним протягом десятиліть, більшість людей заражається в ранньому віці, тому ризик виникнення первинної інфекції під час вагітності є досить незначним. Дотепер населення Америки не мало контакту з вірусом. Це означає, що більшість жінок під час вагітності вперше стали інфіковані. А це, в свою чергу, підвищує ризик народження дітей з вадами.

Інформація щодо впливу на плід:

Поки невідомо, на якому терміні вагітності інфекція, викликана вірусом Зіка може нанести найбільшої шкоди плоду. Зараження на ранніх термінах вагітності, очевидно, буде більш шкідливим, ніж на більш пізніх. Уже відомо, що деякі типи вірусу можуть бути шкідливими для плода як в І, так і в ІІ триместрах.

Вірус Зіка під час вигодовування:

Поки що немає повідомлень про передачу вірусу Зіка через грудне молоко.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Додаткова інформація:

У жовтні 2013 – квітні 2014 років у Французькій Полінезії зареєстрована найбільша епідемія вірусної інфекції, викликаної вірусом Зіка. В цей же період відзначили зростання частоти синдрому Гієна-Барре, що припускає можливу асоціацію між цими двома подіями. Так, 41% пацієнтів з синдромом Гієна-Барре мали IgM або IgG до вірусу Зіка і всі 100% мали нейтралізуючі антитіла проти вірусу Зіка при порівнянні з 56% в контрольній групі. 93% пацієнтів з синдромом Гієна-Барре мали IgM до вірусу Зіка, а 88% перенесли вірусне захворювання в середньому за 6 днів до появи неврологічних симптомів, припускаючи інфекцію, викликану вірусом Зіка.

Стани, асоційовані з інфікуванням вірусом Зіка:

ВРОДЖЕНИЙ СИНДРОМ – ZIKA-ВІРУС СИНДРОМ:

  • МІКРОЦЕФАЛІЯ (виражена, деформація черепа з накладанням швів, надлишкова шкіра на голові)
  • КОНТРАКТУРИ КІНЦІВОК
  • АНОМАЛІЇ ОЧЕЙ
  • ВТРАТА СЛУХУ
  • ПРОБЛЕМИ З КОВТАННЯМ
  • ГЛОБАЛЬНА ЗАТРИМКА РОЗВИТКУ
  • СУДОМИ
  • ГІПЕРТОНУС
Синдром Гієна-Барре (Guillain-Barré syndrome) – це гостра аутоімунна запальна полірадикулонейропатія, яка проявляється млявими парезами і паралічами, порушеннями чутливості, вегетативними розладами. Так як на сьогодні поліомієліт є майже усуненим у більшості країн світу, то синдром Гієна-Барре залишається на даний час найбільш частою причиною гострого млявого паралічу і являє собою одну з серйозних надзвичайних ситуацій в неврології. Також синдром Гієна-Барре може бути описаний як сукупність клінічних синдромів, що включають гостру запальну полірадикулонейропатію з наявністю слабкості та уповільнення рефлексів.

Повідомляється про випадки передачі вірусу статевим шляхом.

Кращою формою профілактики є захист від укусів комарів. Вакцини для профілактики або лікування вірусу не існує.

Британська біотехнологічна компанія Oxitec створила генетично модифікованих комарів виду Aedes Aegypti шляхом введення двох генів в їхнє ДНК. Завдяки одному з них, личинки комарів світяться під ультрафіолетовим світлом. За словами науковців, це допоможе ідентифікувати комах, що переносять інфекцію. Інший ген спричиняє смерть всього потомства комара. В Oxitec говорять, що заселення генетично модифікованими комарами заражених територій допоможе зменшити передачу вірусу Зіка більш, ніж на 80%.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).
  2. Інформація Центрів по контролю і запобіганню захворювань (Centers for Disease Control and Prevention(CDC)): http://www.cdc.gov/media/dpk/2016/dpk-zika-virus.html.
  3. Інформація Всесвітньої організації здоров’я (World Health Organization (WHO)): http://www.who.int/mediacentre/factsheets/zika/en/.
  4. Інформація Пан-Американської організації охорони здоров’я (Pan American Health Organization. (PAHO)): http://www.paho.org/hq/index.php?option=com_content&view=article&id=11585&Itemid=41688&lang=en.
  5. Bazley T. Zika virus facts you need to know. Available at http://www.aljazeera.com/news/2016/01/threat-zika-qa-160131093108840.html [Accessed 3 Feb 2016].
  6. Cao-Lormeau VM, Blake A, Mons S, Lastère S, Roche C, Vanhomwegen J, Dub T, Baudouin L, Teissier A, Larre P, Vial AL, Decam C, Choumet V, Halstead SK, Willison HJ, Musset L, Manuguerra JC, Despres P, Fournier E, Mallet HP, Musso D, Fontanet A, Neil J, Ghawché F. Guillain-Barré Syndrome outbreak associated with Zika virus infection in French Polynesia: a case-control study. Lancet. 2016 Feb 29. pii: S0140-6736(16)00562-6. doi: 10.1016/S0140-6736(16)00562-6. [Epub ahead of print].

 

Адаптовано 21.03.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.04.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!