МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ВІТАМІН В5

Група /призначення: вітаміни.

Пантотенова кислота є водорозчинним вітаміном групи В (вітамін В5), що виступає в ролі коферменту в процесах метаболізму чи синтезу ряду вуглеводів, протеїнів, жирів та стероїдних гормонів. Пантотенова кислота не оцінювалась щодо впливу на вагітність  загальноприйнятими методами.

Альтернативні назви/синоніми: пантотенова кислота.
Діюча речовина: пантотенова кислота.
Рекомендації при вагітності:

Сумісний в рекомендованих дозах.

Рекомендації при лактації:

Сумісний в рекомендованих дозах.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Адекватна доза споживання пантотенової кислоти становить 6 мг/день під час вагітності та 7 мг/день під час лактації. В США рекомендована добова доза пантотенової кислоти або її похідних (декспантенолу та кальцію пантотенату) при вагітності становить 10 мг, а при лактації не встановлена, тому може рекомендуватися ця ж доза. Рада з харчування американського національного науково-дослідницького центру та інституту медицини не вважає наявні дані достатніми для встановлення рекомендованої дози пантотенової кислоти.

Ця сполука активно транспортується через плаценту.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Введення великих рівнів дози пантотенової кислоти не мало ембріоцидного чи тератогенного впливу у мишей, яким давали  900 мг/кг на 8,5 день вагітності у розділених дозах. Ця схема лікування не є загальноприйнятою для оцінки шкідливого впливу на внутрішньоутробний розвиток. Дефіцит вітаміну, як повідомляється, був асоційований з вродженими вадами розвитку у щурів. У свиней добавки пантотенової кислоти були рекомендовані для покращення репродуктивного потенціалу.

Інформація щодо впливу на плід:

Вивчення атрезії хоан у людини проводилось методом інтерв’ю по телефону для оцінки впливу до вагітності та в період зачаття. Негативна асоціація щодо споживання пантотенової кислоти спостерігалася в найнижчому квартилі в порівнянні з  проміжними квартилями (співвідношення шансів  0,4, ДІ 0,2-0,9), незважаючи на ряд інших негативних та позитивних асоціацій, що були ідентифікованими  з іншими типами впливу.

Дефіцит цього вітаміну не був знайдений у двох дослідженнях, які оцінювали рівень вітаміну у матерів протягом вагітності. Як і з іншими вітамінами групи В, рівень пантотенової кислоти у новонародженого є істотно вищим, аніж у матерів. Наприкінці вагітності середні рівні пантотенової кислоти у 174 матерів становили 430 нг/мл (діапазон 400-1480 нг/мл). Плацентарний трансфер пантотенової кислоти до плода проходить шляхом активного транспорту, але він є повільнішим, аніж транспорт інших вітамінів групи В. В одному повідомленні діти, які мали низьку вагу при народженні, мали істотно нижчі рівні пантотенової кислоти, ніж діти з нормальної вагою при народженні.

Застосування препарату під час вигодовування.

Концентрація пантотенової кислоти в грудному молоці безпосередньо пов’язана з концентрацією в крові матері та з харчуванням матері. Пантотенова кислота проникає в грудне молоко в концентрації, що є прямо пропорційною до її споживання. При споживанні 8-15 мг/день середня концентрації в молоці становила 1,93-2,35 мкг/мл. В групі матерів, які народили передчасно (на 28-34 тижнях вагітності), рівні пантотенової кислоти в молоці були значно вищими, аніж у групі матерів, що народили доношених дітей (39-41 тижні). Рівень в грудному молоці в групі недоношених в середньому становив 3,91 мкг/мл до 40 тижнів гестаційного віку, а далі впав до рівня 3,16 мкг/мл. В групі доношених дітей рівні на 2 та 12 тижнях після народження були 2,57 та 2,55 мкг/мл, відповідно. Англійське дослідження 1983 року оцінило рівні пантотенової кислоти в молоці, яке було зібране в групі матерів, що народили передчасно (26 матерів: 29-34 тижні) та тих, хто народили в строк (25 матерів: більше або рівно 39 тижнів). Рівень в молоці від матерів, що народили передчасно, зростав від 1,29 мкг/мл (молозиво) до 2,27 мкг/мл (16-196 днів), в той час як рівень в молоці від матерів, що народили в строк, зростав протягом цього ж періоду від 1,26 до 2,61 мкг/мл.

Адекватна доза споживання пантотенової кислоти при лактації становить 7 мг/день. В США щоденна норма споживання пантотенової кислоти під час лактації не встановлена. Однак, враховуючи те, що цей вітамін є необхідним для здоров’я, рівні, що рекомендуються при вагітності, можуть бути застосовані і при лактації. Якщо дієта жінок, які годують, є збалансованою, призначення добавок не вимагається. Добавки пантотенової кислоти у визначеній щоденній дозі є рекомендованими для жінок з незбалансованим харчуванням.

Вплив на фертильність чоловіків та жінок: інформація відсутня.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 17.12.2018 р.:
Перекладач – К.В. Колядко

Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 18.12.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!