МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТРИЕТИЛЕНТЕТРАМІН

Група/призначення: органічна сполука.
Альтернативні назви/синоніми:

ТЕТА, триентин, сиприн.

Діюча речовина: триентин.
Рекомендації при вагітності:

Обмежена інформація, ризик пов’язаний з рівнем міді в сироватці.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок): 

Невідомо, чи лікування цим медикаментом підвищує ризик вроджених вад у людини.Триетилентетрамін (тріен: ТЕТА) є хелатуючим* засобом, який використовується у лікуванні хвороби Вільсона (Вільсона-Коновалова, Wilson disease; гепатолентикулярна дегенерація, генетичне захворюванні, при якому мідь накопичується в організмі).

*Хелатор – речовина, яка здатна утворювати зв’язок з іншими речовинами.

Триетилентетрімін викликає аномальний розвиток у грузинів. Підтримка нормальних рівнів міді протягом терапії триетилентетраміном може бути важливою у запобіганні впливу на розвиток плода. Гідрохлорид триетилентетраміну відомий під назвою сирин, який є альтернативою пеніціламіну. Втрата міді матір’ю, ймовірно, призводить до ризику тератогенного впливу у потомства і, фактично, лікування пеніціламіном підвищує ризик вроджених вад в експериментальних тварин та людини. Найчастіше у людини повідомляється про наступний дефект – cutis laxa (в’ялість шкіри), патологія сполучної тканини.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Коли триетилентетрамін вводився вагітним щурам та мишам, спостерігали підвищення частоти вроджених вад розвитку (наприклад, екзенцефалії). Однак, можливо аномально низька концентрація міді у тканинах сприяє розвитку цієї вади, що підвищує ймовірність того, що вагітні жінки із хворобою Вільсона, яким давали триетилентетрамін для збереження нормального рівня міді, можуть не мати підвищеного ризику.

Інформація щодо впливу на плід:

Повідомлення про 11 вагітностей, які піддалися впливу триетилентетраміну для лікування хвороби Вільсона, було обнадійливим, враховуючи обмежену кількість вибірки. Вісім вагітностей закінчились нормальними терміновими пологами. Одна вагітність закінчилась народженням недоношеної дитини з ізохромосомою Х. Дві вагітності закінчились абортами (один індукований, другий спонтанний в асоціації з внутрішньоматковим контрацептивом).

Devesa зі співавторами також повідомив про здорову дитину у жінки, яка приймала триентин до та протягом вагітності.

Три випадки впливу триентину в першому  триместрі вагітності задокументовано в німецькій базі даних, без великих вроджених вад розвитку. Один новонароджений мав тимчасове уповільнення серцебиття та втричі вищу концентрацію міді в крові. Інший новонароджений мав гемангіому на щоці.

Хоча жінки з хворобою Вільсона повинні лікуватися протягом вагітності, відомі дані щодо цього не є достатніми, щоб надати рекомендації відносно переваги одного із відомих методів лікування над іншим.

Застосування препарату під час вигодовування:

Японське дослідження 2012 року повідомило, що триентин не був виявлений в грудному молоці 4 жінок.

Вплив на фертильність чоловіків та жінок: немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 28.01.2019 р.:
Перекладач – К.В. Колядко.
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 29.01.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!