МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТОКСАФЕН

Група/призначення:       

Інсектицид, хлорорганічна сполука.

Токсафен – це складна суміш з, щонайменше, 177 хлорорганічних сполук. Використання було припинено в США у 1986 році, а на міжнародному рівні – у 2004.

Альтернативні назви/синоніми:

Алтокс, камфехлор, пенфен, фенацид, фенатокс, поліхлоркамфен, токсакіл, стробан.

Діюча речовина: токсафен.
Рекомендації при вагітності: відсутня інформація.
Рекомендації при лактації:

Впливає з навколишнього середовища, залежить від дієти жінки.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Токсафен призводить до несприятливих результатів вагітностей при введенні з харчуванням гризунам. Найнижча доза, при якій виявлялись такі наслідки, становила 4 мг/кг/день.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

При дослідженнях у щурів продемонстровано плацентарний трансфер міченого радіоактивним ізотопом токсафену та його метаболітів. Однак, це була мала кількість сполуки, бо основна відновлювалась з материнської жирової тканини. Введення токсафену вагітним щурам в дозах до 35 мг/кг/день затримувало осифікацію плодів на фоні материнської токсичності; це, швидше всього, ознака загальної токсичності, ніж мальформації. Аналогічне дослідження для оцінки впливу материнської токсичності на розвиток ембріону виявило, що лікування токсафеном асоціювалось з додатковими ребрами у потомства щурів. Інше дослідження у щурів, вивчаючи нервову систему серця, виявило зниження активності холінестерази при антенатальному впливі токсафену.

Репродуктивне дослідження двох послідів одного покоління щурів виявило тільки зменшення постнатального набирання ваги і жодних інших ознак порушення розвитку, асоційованих з тривалим прийомом з харчуванням з дозами до 500 ppm (частин на мільйон, parts per million). При цьому спостерігали і батьківську токсичність.

Введення токсафену вагітним мишам в дозах до 35 мг/кг/день асоціювалось з екзенцефалією (вроджена повна або часткова відсутність кісток склепіння черепа) при одному дослідженні. Інше дослідження виявило тільки додаткові ребра на фоні материнської токсичності.

Дослідження, на яке посилається одне з повідомлень, виявило «легку» тератогенну та гонадотоксичну активність у щурів, мишей, хом’яків при дозі токсафену 40, 4 та 4 мг/кг/день, відповідно.

Інформація щодо впливу на плід:

Єдиною доступною інформацією є виявлена асоціація між впливом при вагітності токсафену та інших забруднюючих речовин з риби річок США і Канади та збільшенням ваги новонароджених, імунним дефіцитом та респіраторними інфекціями дитячого віку. Проте роль токсафену невідома, якщо взагалі існує.

Застосування препарату під час вигодовування:

Токсафен виявлявся в молоці корів та грудному молоці людини в концентрації 0,1 мг/кг молочного жиру, але при такому рівні не спостерігали несприятливих наслідків. Концентрація в грудному молоці була пропорційна концентрації в жировій тканині матері.

Норвезьке дослідження 2008 року аналізувало вміст в грудному молоці людини токсафену та інших хлорорганічних сполук. Виявлено загальне зниження на 50-60% рівня за період між 1991 та 2001 роками.

Аналіз 2010 року зразків грудного молока від 10 груп китайських жінок виявив рівень токсафену вище межі визначення тільки у жінок з низьким споживанням молочних та морепродуктів.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 27.07.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 28.07.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!