МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ТІОКОНАЗОЛ

Група/призначення:

Протигрибкові засоби для місцевого застосування. Похідні імідазолу. Покази: кандидоз.

Альтернативні назви/синоніми:

Дермо-рест, тіолак (лак для нігтів), гіно-трозид, вагістат.

Діюча речовина: тіоконазол.
Рекомендації при вагітності:

Обмежена інформація про застосування у людини; дані від експериментальних тварин припускають низький ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про застосування у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хоча дані від експериментальних тварин припускають низький ризик, проте не проводилось порівняння з рекомендованими дозами для людини. Тільки дуже невелика кількість препарату абсорбується системно при вагінальному застосуванні, а порівняння з пероральними дозами у тварин має невелике значення. Обмежений досвід застосування у людини також припускає низький ризик, але неможливість визначити гестаційний вік та інші обмеження дослідження не дають можливості оцінити ризик для ембріона/плода. Використання тіоконазолу вагінально при вагітності, як здається, не представляє великого ризику, але частіше вживані протигрибкові препарати, такі як клотримазол, міконазол, ністатин слід визнати протигрибковими препаратами вибору при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Згідно з інструкцією до препарату дози до 165 мг/кг/день не призводили до зростання частоти вроджених вад у потомства щурів та кролів.

Мінімальна доза, яка викликає токсичність у щурів, становила 55 мг/кг/день. Однак, природа несприятливих ефектів не уточнюється. У вагітних щурів призначення тіоконазолу перед пологами призводило до зниження  рівнів естрадіолу та прогестерону і затримки пологів. Цей ефект аналогічний тому, який отримується при екзогенному введенні лютеїнізуючого гормону. Припускається, що підвищення рівня цього гормону внаслідок дії тіоконазолу є механізмом затримки настання пологів. У людини цей механізм не вважається пов’язаним із затримкою пологів. Японські дослідники вводили тіоконазол підшкірно щурам в дозах 30 та 100 мг/кг перед спарюванням та протягом перших 7 днів вагітності. Цей вплив призводив до зменшення рівня імплантації та кількості живих плодів. При лікуванні на 17-21 дні вагітності аналогічні дози знижували виживання плодів та лактацію. При цьому не виявляли підвищення частоти вроджених вад.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування при вагітності обмежений.

Невідомо, чи тіоконазол проникає до плаценти у людини, його молекулярна вага припускає такий трансфер, але при вагінальному застосуванні всмоктування препарату незначне. Тому, клінічне значення такого впливу на ембріон/плід є малоймовірним.

Системне всмоктування тіоконазолу при вагінальному введенні 300 мг також є незначним. Шістьох жінок з вагінальним кандидозом лікували вагінально 2% тіоконазолом (крем; 100 мг тіоконазолу в 5 грамах) протягом 14 днів. Препарат не виявляли в зразках крові, зібраних до та через 2, 4 та 8 годин після першої та останньої доз.

При іншому дослідженні 10 невагітних жінок отримали 300 мг препарату. Середня концентрація препарату в плазмі становила 21,2 нг/мл через 8 годин після дози, а через 24 години він не виявлявся у 9 з 10 жінок (поріг визначення 10 мг/мл). На противагу цьому, середня концентрація у вагінальній рідині становила 21,4 нг/мл.

При відкритому дослідженні 1987 року 45 вагітних з вагінальним кандидозом, який важко піддавався лікуванню, отримали одноразову вагінальну дозу 300 мг. На додаток вони наносили 1% крем внутрішньо анально та на перианальну та перивагінальну області раз на день протягом 7 днів. Гестаційний вік жінок не повідомляється. Всі 45 вагітних народили природним шляхом здорових дітей (деталі невідомі), при спостереженні до 6 тижнів відхилень в немовлят не виявляли.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Молекулярна вага препарату припускає проникнення його до грудного молока. Однак, системне всмоктування при вагінальному застосуванні незначне.

Більш того, 1% крем безпечно призначають немовлятам для лікування висипки від підгузника кандидозного походження. Отже, вплив на немовля при вагінальному застосуванні в період лактації видається нульовим.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 25.02.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.02.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!