МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ЗОЛОТИСТИЙ СТАФІЛОКОК ТА ВАГІТНІСТЬ

Стафілокок золотистий (Staphylococcus aureus) – куляста грам-позитивна бактерія роду стафілокок. Він є збудником багатьох інфекцій та захворювань. Очолює список бактерій, якими найчастіше вражаються в медичних установах. До прикладу, у США щороку реєструється понад 100000 випадків інфікування цим стафілококом, багато зі смертельним результатом.

Золотистий стафілокок знаходиться на шкірі або в носі без будь-яких проблем та ускладнень для людини (носійство), однак, якщо стафілокок потрапляє всередину організму через поріз або рану, це може призвести до утворення фурункулів або інфекції на шкірі, або пневмонії чи сепсису.

Синонім:

Стафілокок та вагітність, стафілокок золотистий та вагітність.

Золотистий стафілокок під час вагітності (короткий висновок):  

Вищий ризик зараження стафілококом мають пацієнти лікарень; особи, що одужують після хірургічних втручань та інших процедур; люди, що проживають в перенаселених приміщеннях (притулки, в’язниці);  діти в дитсадках; особи із залежністю від препаратів, які вводять внутрішньовенно;  люди з ослабленим імунітетом; спортсмени; військовослужбовці.

Споживання їжі, забрудненої стафілококом може викликати харчове отруєння симптоми якого включають важку блювоту, діарею з болями в животі, які виникають через кілька годин після прийому їжі.  Такий прояв інфекції, як правило, не є серйозним і триває не більше 1 дня.

При потребі лікування призначають антибіотики – метицилін, пеніцилін, оксацилін, амоксицилін. Рідше бувають випадки, коли стафілокок не реагує на таке лікування. Це називається «метициліновою резистентністю до золотистого стафілококу» або метицилін-резистентний золотистий стафілокок (“methicillin resistance to staphylococcus aureus” або “MRSA”). В таких випадках застосовуються інші препарати.

Інформація щодо впливу на плід:  

Хоча інфекції, викликані стафілококом, в тому числі, метицилін-резистентним,  не достатньо вивчені при вагітності, їх не пов’язують з підвищеним ризиком вроджених вад розвитку. Також відсутні повідомлення про спричинення стафілококом самовільного переривання вагітності.

Щодо безпечності лікування стафілококової інфекції при вагітності: різні типи антибіотиків можуть призначатися у всіх триместрах вагітності. При потребі призначають антибіотик пеніцилінового ряду. Вважається, що ці препарати не призводять до формування вроджених вад або виникнення інших ускладнень в період вагітності. При резистентності стафілококу до пеніцилінів призначають інші антибіотики, виходячи з чутливості.

При вагітності особливо слід уникати контакту з особами (діти, інші члени родини, тощо) з підтвердженою інфекцією, спричиненою стафілококом, в тому числі – резистентним до метициліну.

Золотистий стафілокок  під час вигодовування:        

Допускається грудне вигодовування при прийомі мамою антибіотиків. Проте в деяких дітей можлива алергічна реакція у вигляді висипки, зміни випорожнень.

При грудному вигодовуванні можлива передача стафілококової інфекції від матері до дитини і навпаки. Людина може бути носієм золотистого стафілококу (в носі). Виходячи з цього, якщо немовля має інфекцію носа, у мами підвищується ризик виникнення маститу, особливо при пошкодженні сосків.

Крім того, є повідомлення про зараження немовлят зцідженим грудним молоком, зараженим стафілококом.

Дитина може заразитись від мами, якщо контактує з раною або виділенням з поверхні рани, навіть без грудного вигодовування.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Сайт “MotherToBaby a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 05.06.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 07.06.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!