МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

СИМЕТИКОН

Група/призначення:

Засоби, що застосовуються у разі функціональних розладів з боку травного тракту, силікони. Це суміш полісилоксанів та силікагелю.

Симетикон – нетоксична поверхнево-активна речовина, отримана на основі кремнію, піногасник. Він усуває пухирці газу, що утворюються при метеоризмі, шляхом зміни їх поверхневого натягу. Газ, що утворюється при цьому, абсорбується і/або видаляється природним шляхом. Симетикон діє виключно на поверхні пухирців газу і не всмоктується слизовою оболонкою травного тракту.

Альтернативні назви / синоніми: мілікон, фазим.
Діюча речовина: симетикон.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація про застосування у людини; сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Відсутня інформація про зв’язок з вродженими вадами розвитку.

Інформація щодо досліджень на тваринах:  

Годування кролів дієтою з вмістом до 2,5% антипінного силоксану на 6-19 дні вагітності не призводило до підвищення частоти вроджених вад розвитку.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

В моніторинговому дослідженні Michigan Medicaid Recipients, яке охопило 229101 завершену вагітність в період між 1985 та 1992 роками, виявлено 248 новонароджених, які зазнали впливу симетикону в І триместрі. Виявлено 14 (5,6%) великих вроджених вад при очікуваних 11. Специфічні дані доступні для 6 категорій вроджених вад (виявлені/очікувані): серцево-судинної системи – 6/2; полідактилії – 2/1; розщілини хребта – 0/0; орофаціальних розщілин – 0/0,5; редукційних вад кінцівок – 0/0,5; гіпоспадії – 1/0,5. Тільки випадки вад серцево-судинної системи припускають можливу асоціацію. Однак, інші фактори, такі як захворювання матерів, вживання інших препаратів, випадковість впливали з більшою ймовірністю, оскільки симетикон не абсорбується.

Симетикон призначають як частину антацидної терапії перед кесаревим розтином. Не повідомляється про несприятливий вплив на новонароджених, пов’язаний з цим.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація. Оскільки препарат не абсорбується, ризик для немовляти на грудному вигодовуванні відсутній.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 25.07.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 26.07.2018 р.