МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

КОРІНЬ ПІВОНІЇ

Група/призначення:

Рослинні препарати, снодійні та седативні засоби. Корінь півонії використовується як в традиційній, так і в народній медицині. В Китаї він називається bai shao або Shakuyaku і застосовується в традиційній китайській медицині. Корінь півонії містить глікозиди, включно з лактінолідом, пеонісуфроном, пеоніфлорином.

Альтернативні назви/ синоніми:

Півонія, півонії настойка.

Діюча речовина: корінь півонії.
Рекомендації при вагітності: відсутня інформація.
Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Екстракт півонії не впливає на результати вагітностей у мишей. Відсутні дані про використання при вагітності у людини.

Рев’ю 2014 року щодо використання кореня білої півонії з приводу загрози викидня припустило, що цей препарат є безпечним при вагітності, але дані про вроджені вади розвитку є неадекватними.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Тератологічне дослідження у щурів використало комбінацію 9 рослин, однією з яких був корінь півонії. Не виявлено підвищення частоти вроджених вад розвитку, зазначено протективний ефект щодо індукованих вальпроєвою кислотою дефектів.

При лікуванні вагітних мишей на 6-15 дні вагітності екстрактом P. Lactiflora не відзначали несприятливих наслідків у плодів чи матерів. Спостерігали підвищення частоти перинатальної смертності, коли корінь півонії білої призначали вагітним мишам в дозах одно-, дво- та трикратних рекомендованій для людини, виходячи з площі поверхні тіла. Цей ефект не був залежним від дози.

Інформація щодо впливу на плід:

Відсутній досвід застосування при вагітності у людини.

Корінь півонії використовується як компонент гінекологічних формул для лікування менорагії та інших станів для попередження викиднів. Це частина препарату, відомого як shakuyaku-kanzoh-toh, який містить корінь солодки. Такі комбінації модулюють нейроендокринний контроль овуляції у щурів, що призводить до надмірної відповіді яєчників на гонадотропіни, підвищення активності ароматази в фолікулах, зниження оваріальної продукції тестостерону в моделі синдрому полікістозних яєчників у щурів та зниження концентрації пролактину у жінок, лікованих рисперидоном. Дослідження in vitro з shakuyaku-kanzoh-toh на м’язах матки людини продемонструвало пригнічення активності індукованих та спонтанних скорочень. Kanzoh пригнічував скорочення міометрію людини in vitro, в той час, як shakuyaku – ні.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність чоловіків та жінок:

Китайська формула Guizhi Fuling, яка містить півонію молочноквіткову (P. Lactiflora) та інші рослини призводить до зменшення скорочення матки і використовується для лікування дисменореї. Shakuyaku-kanzoh-toh використовується для лікування гіперпролактинемії, індукованої нейролептиками, знижуючи концентрацію пролактину. Згідно з іншим повідомленням призначення цього препарату жінкам з неплідністю, обумовленою синдромом полікістозних яєчників призводило до позитивного результату щодо продукції андрогенів, а кілька жінок завагітніли. Деякі вчені вважають, що антиандрогенний ефект shakuyaku-kanzoh-toh обумовлений коренем солодки, а не коренем півонії.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 28.07.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 29.07.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!