МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПІРЕТРОЇДИ

Група/призначення:

Cинтетичні інсектициди. Це аналоги природних речовин піретринів, які містяться в квітах/цвіті багаторічних трав сімейства Астрових з родів Pyrethrum, Chrysanthemum и Tanacetum, особливо в цвіті піретрума цінерарієлистного («далматська ромашка»). Піретрини — інсектициди контактної дії.

Ці препарати не застосовуються у людини, вона може з ними контактувати в зв’язку зі своєю діяльністю та знаходячись в забрудненому середовищі.

Альтернативні назви / синоніми/деякі препарати з цієї групи:

Декаметрин, дельтаметрин, флуметрин.

Діюча речовина: піретроїди.
Рекомендації при вагітності:

Ймовірно сумісний, рекомендовано уникати контакту при вагітності.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Виходячи з даних від експериментальних тварин не очікується зростання ризику вроджених вад від впливу дельтаметрину.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дельтаметрин не призводив до зростання частоти вроджених вад при тестуванні у щурів та мишей. Однак, при використанні високих доз (1, 2,5 та 5 мг/кг/день) підвищувалась частота ранньої загибелі ембріонів щурів при порівнянні з контрольною групою, також відзначали затримку розвитку плодів, гіпоплазію легень, розширення ниркових лоханок, збільшення ваги плаценти. Повідомлення з Індії інформує, що інтраперитонеальне введення 0,75 мг/кг дельтаметрину вагітним щурам пригнічувало постнатальний розвиток мозочку. Пероральне лікування вагітних щурів дельтаметрином в дозі до 4 мг/кг/день разом з ендосульфаном (інсектицид) в дозі до 3 мг/кг/день не призводило до несприятливих результатів вагітностей та порушень статевого дозрівання потомства жіночої статі. Детальна тератологічна оцінка не проводилась.

Інформація щодо впливу на плід:

При дослідженні випадок-контроль в групі вагітних з можливим впливом піретроїдів не виявлено істотної асоціації  із загибеллю плодів від вроджених вад.

Повідомляється про зростання концентрації метаболітів піретроїдів в зразках сечі 301 вагітної, що асоціювалось з впливом на неврологічний розвиток їхніх дітей, які проходили відповідне тестування у віці 1 року.

Дослідження 2015 року визначало концентрацію метаболітів піретроїдів в зразках сечі вагітних у терміні 6-19 тижнів і не виявило послідовного зв’язку з показниками тестування когнітивних функцій дітей у віці 6 років життя.

Застосування препарату під час вигодовування: 

Дослідження продемонстрували проникнення дельтаметрину до молока корів. Цей агент також виявлявся в невеликій кількості в грудному молоці людини в тих  регіонах, де він застосовується у сільському господарстві.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

При годуванні самців щурів дельтаметрином (1 мг/кг/день) протягом 21 дня розвивалась дегенерація яєчок та пригнічення сперматогенезу, опосередковані підвищенням концентрації оксиду азоту.

При дослідженні 2009 року введення підшкірних доз також призводило до несприятливого впливу на яєчка та пригнічення сперматогенезу. Подібні наслідки при використанні високих доз дельтаметрину спостерігали у мишей. У щурів, яких годували дельтаметрином в дозі 5 мг/кг/день протягом 4 тижнів, відзначали порушення концентрації гормонів (тестостерону, лютеїнізуючого, фолікулостимулюючого), зростання кількості вільних радикалів в яєчках, пошкодження ДНК.

Одне дослідження вимірювало концентрацію в сечі 3-феноксибензоєвої кислоти як біомаркера піретроїдів, одночасно в групі неплідних чоловіків у Китаї без відомої причини непліддя, які не отримували лікування від цього стану. Автори відзначають асоціацію між рівнем цієї кислоти в сечі, збільшенням ДНК-фрагментації та зниженням концентрації сперми. Однак, не виявлено зв’язку між рівнем кислоти в сечі та рухливістю, об’ємом, кількістю сперматозоїдів.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
Адаптовано 19.07.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 20.07.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!