МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПСОРІАЗ ТА ВАГІТНІСТЬ

Псоріаз – це неінфекційне хронічне захворювання, дерматоз, що вражає в основному шкіру, хоча можливе і запалення суглобів (псоріатичний артрит). На сьогодні підозрюють автоімунну природу цього захворювання.

Синонім:

Лускатий лишай та вагітність.

Псоріаз під час вагітності (короткий висновок):  

Дослідження щодо можливої асоціації псоріазу з вродженими вадами не проводились.

Інформація щодо впливу на плід:

Неможливо передбачити зміну симптомів псоріазу при вагітності. Прояви захворювання можуть покращуватися, або, навпаки, погіршуватися. В цілому вважається, що в більшості жінок стан покращується або, принаймні, не погіршується. Невеликі дослідження припустили, що 30-60% жінок з псоріазом будуть відчувати покращення при вагітності, в той час як 5-25% – погіршення перебігу захворювання. Інші жінки не повідомляють про зміни в період вагітності.

Невідомо, чи псоріаз підвищує частоту ускладнень вагітностей. Відповідних досліджень замало. Деякі дослідники вважають, що псоріаз підвищує ризик самовільних переривань, прееклампсії, артеріальної гіпертензії, потреби в кесаревому розтині. Однак, інші дослідження не повідомляють про ризик ускладнень вагітності. Ризик ускладнень вагітності може асоціюватись з важкістю перебігу псоріазу або/та при наявності додаткових медичних станів.

Також невідомо, чи псоріаз впливає на розвиток плода. В той час як одне дослідження виявило, що у жінок з важким псоріазом більша ймовірність народити дитину з низькою вагою, інше повідомляє про більшу ймовірність народження дітей з великою вагою жінками з помірним та важким псоріазом.

Псоріаз під час вигодовування:  відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Деякі препарати для лікування псоріазу можуть впливати на продукцію сперми. Це може викликати труднощі в настанні вагітності.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Сайт “MotherToBaby – a service of the Organization of Teratology Information Specialists (OTIS)” (http://www.mothertobaby.org/).

 

Адаптовано 01.02.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 02.02.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!