МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПРОСТАГЛАНДИН Е2

Група/призначення:

Простагландини та їх синтетичні похідні.

*Простагландини — високоактивні тканинні регулятори, одна з груп простаноїдів (похідних простанової кислоти) – окремої групи оксиліпінів, яка містить простагландини, ізопростагландини, тромбоксани і простацикліни — продукти циклооксигеназного шляху перетворення поліненасичених жирних кислот.

Альтернативні назви / синоніми:

Динопростон, простин Е2, препідил, цервідил.

Діюча речовина: простагландин Е2.
Рекомендації при вагітності: протипоказаний.
Рекомендації при лактації: ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Порушує розвиток ембріону в експериментальних тварин та викликає аборт у людини. Призначається для переривання вагітності в ІІ триместрі та дозрівання шийки матки до індукції пологів.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Бластоцисти кролів здатні накопичувати простагландин Е2. Плід вівці, його мембрани та матка в нормі містять простагландини Е та F і вони можуть бути важливими в період зачаття та розвитку ембріону. В культурі м’язових клітин курчат простагландин Е2 стимулює синтез білку. В культурі клітин ембріонів щурів простагландин Е2 стимулює як резорбцію, та і формування кістки з чистим ефектом втрати кісткової маси. Також здається, що простагландин Е2 відіграє важливу роль в регуляції хондрогенезу кінцівок курчат.

При деяких дослідженнях виявлено тератогенність простагландину Е2 у щурів, хом’яків та мишей при введенні в чутливі періоди розвитку ембріону. Описано наступні дефекти: анофтальмію, аненцефалію, розщілину губи, вкорочення нижньої щелепи. Деякі дослідники призначали цю сполуку в період органогенезу і не виявили несприятливих наслідків.

Простагландин Е2 – сильнодіючий релаксант артеріальної протоки (та, ймовірно, легеневих судин) у плодів барана та інших експериментальних тварин. Препарат асоціювався із зменшенням дихальних рухів плодів у овець.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Доступні 3 повідомлення про  вплив простагландину Е2 в І триместрі вагітності. В окремому повідомленні описано невдалий аборт в ІІ триместрі після використання простагландину Е2 та окситоцину (гормон гіпофізу, засіб, що стимулює мускулатуру матки), в результаті чого народилась дитина з гідроцефалією та затримкою росту. В подальшому розвиток дитини був значно порушеним.

Лікування немовлят простагландином Е2 асоціюється з гіперостозом (патологічне збільшення вмісту кісткової речовини в не зміненій кістковій тканині), що викликає запитання, чи такий ефект простагландину виникає внутрішньоутробно. Невідомо, чи цей простагландин є важливим для хондрогенезу та формування кісток у людини.

Простагландини утворюються тканинами артеріальної протоки, легеневих та пуповинних судин і відіграють роль в функціонуванні циркуляторної систему плода та новонародженого. Простагландин Е2 притупляє пресорний ефект інфузованого ангіотензину ІІ у вагітних. Препарат асоціюється зі змінами імунних функцій у плодів та функції нирок у новонароджених.

Відсутні контрольовані дослідження у людини щодо несприятливих наслідків у новонароджених при впливі простагландину Е2. Коли він призначався перед пологами для дозрівання шийки матки виникали відшарування та розрив матки, але групи вчених з великим досвідом застосування повідомляють про незначну кількість серйозних проблем. При використанні простагландину Е2 для дозрівання шийки матки в крові плода виявляли метаболіти простагландину. Виявлення цих метаболітів не означає, що біологічно активні простаноїди досягнуть плода, тому що це могли бути метаболіти від матері, які проникли через плаценту.

Ультразвуковий моніторинг фетального кровообігу не виявив доказів несприятливого впливу простагландину Е2.

Простагландин Е2 застосовується для контролю післяпологових кровотеч, індукуючи скорочення матки. В рідкісних випадках таке використання асоціюється з вираженою гіпер- або гіпотензією. Інтрацервікально введений динопростон рідко асоціюється з анафілактичними симптомами.

Дослідження в групі 189 вагітних з бронхіальною астмою не виявило загострення захворювання при використанні в період вагітності простагландину Е2.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про дослідження можливого впливу простагландину Е2 при лактації.

Ендогенний простагландин Е2 виявляється в грудному молоці людини. Повідомляється про наступний рівень простагландину Е2 в молозиві, перехідному та зрілому молоці при передчасних та термінових пологах: приблизно 33 пг/мл, за винятком перехідного молока при недоношеності (160 пг/мл) та зрілого при доношеності (7 пг/мл).

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 07.09.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.09.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!