МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ОЛІЯ ПРИМУЛИ ВЕЧІРНЬОЇ

Назва англійською мовою: Evening primrose oil (EPO).
Група/призначення:

Жирна рослинна олія, яку отримують із насіння енотери. Олія примули вечірньої є багатим джерелом незамінних омега-6 жирних кислот. Зокрема, ця олія – відмінне джерело гамма-ліноленової (7-14%) і лінолевої кислоти (65-80%).

Застосовується для лікування екземи, передменструального синдрому, мастальгії, інших станів.

Альтернативні назви / синоніми:

Ліноленова кислота, ефамол, енотера, масло примули вечірньої.

Діюча речовина: насіння енотери.
Рекомендації при вагітності:

Сумісна, користь не доведена.

Рекомендації при лактації: сумісна.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Олія примули вечірньої містить жирні кислоти, зазвичай присутні в дієті, тому не очікується несприятливого впливу при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Тератологічні дослідження з окисленою лінолевою кислотою у щурів (10% в дієті) повідомили про народження потомства з підвищеною частотою урогенітальних аномалій. В аналогічно лікованих мишей таких явищ не спостерігали. Інше дослідження у щурів повідомляє про ослаблення ембріопатичних ефектів від етанолу при одночасному призначенні олії примули вечірньої. Лікування олією примули вечірньої підвищувало перинатальне виживання потомства щурів в умовах штучного дефіциту цинку.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Деякі акушерки рекомендують приймати олію примули вечірньої перорально або місцево на шийку матки для прискорення дозрівання.

Одне дослідження повідомляє, що перорально спожита олія примули вечірньої з 37 тижня вагітності і до народження не вкорочувала тривалості вагітності і не знижувала загальної тривалості пологів. У 2006 році повідомили результати подвійного сліпого плацебо-контрольованого дослідження, в ході якого  неуточнена доза олії примули вечірньої або плацебо призначалась тричі на день протягом 1 тижня двом групам вагітних, 38 та 33, відповідно. Спостерігали істотне покращення, виходячи з шкали Бішопа (Bishop score; шкала ступеня зрілості шийки матки) в групі примули вечірньої з середньою різницею 3,68 в порівнянні 1,51 в групі плацебо (p=0.0001). Відзначали істотне зменшення довжини шийки матки із середньою різницею 0,89 в групі примули вечірньої (n=38) проти 0,42 в групі плацебо (n=33), (р=0,001). Біофізичні профілі та не-стресові тести до і після лікування були нормальними для всіх плодів.

Група дослідників з Колумбії повідомила попередні дані невеликого дослідження з використанням добової дози 450 мг лінолевої кислоти та 600 мг кальцію, що знижувало частоту прееклампсії. Ці дані видаються сумнівними, оскільки використана доза лінолевої кислоти становить менше 1/10 щоденного рекомендованого споживання, а набагато більші дослідження повідомили, що добова доза кальцію 2 грами не знижує частоти прееклампсії.

Олія примули вечірньої схвалена для лікування масталгії у Великій Британії. Однак, плацебо-контрольоване клінічне дослідження, проводячи тестування олії примули вечірньої, риб’ячого жиру (омега-3 жирні кислоти) або обох сполук одночасно для лікування хронічної масталгії, не виявило переваги над плацебо.

Повідомляється про системний огляд 7 плацебо-контрольованих клінічних досліджень щодо використання олії примули вечірньої для лікування передменструального синдрому. Два методологічно прийнятні дослідження не виявили користі від такого лікування. Контрольоване дослідження не виявило різниці між олією примули вечірньої та плацебо у попередженні рецидиву кіст молочної залози у 200 жінок протягом одного року.

Застосування препарату під час вигодовування:

Жирні кислоти, які містяться в олії примули вечірньої в нормі містяться в грудному молоці людини, тому призначення цієї сполуки жінкам в період лактації підвищує вміст жирних кислот в молоці.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 17.07.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 17.07.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!