МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПОВІДОН

Група/призначення:

Допоміжні речовини. Використовується як допоміжний (суспендуючий) засіб у складі різних фармацевтичних препаратів, лубрикант в певних очних краплях, харчова добавка, при вітрифікації ооцитів*.

Часто застосовується з йодом в препараті повідон-йод.

*Вітрифікація ооцитів – це метод швидкої заморозки в азоті при температурі 196° С  з використанням спеціальних середовищ (протекторів). Внутрішньоклітинна рідина яйцеклітини переходить в склоподібний стан і не кристалізується.

Альтернативні назви / синоніми: полівінілпіролідон, полівідон.
Діюча речовина: повідон.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація; самостійно не застосовується.

Рекомендації при лактації: відсутня інформація.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Самостійно не використовується, тому відсутня інформація про вплив при вагітності. Доступний досвід застосування тільки при процедурах штучного запліднення. В експериментах на тваринах не продемонстровано токсичності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Препарат не виявився тератогенним у кролів при прямому введенні в жовтковий мішок ембріону. У 2009 році повідомили, що додавання повідону в середовище при дозріванні ооцитів корови покращувало процес.

Інформація щодо впливу на плід:

Доступний досвід застосування тільки для процедур штучного запліднення.

Вкриті повідоном колоїдні частинки діоксину кремнію («Percoll») успішно використовуються при фракціонуванні зразків сперми і відбору рухливих, морфологічно нормальних сперматозоїдів для штучного запліднення. Використання повідону в якості середовища для сперми при штучному заплідненні одним сперматозоїдом (ICSI) було предметом дебатів через те, що окремі дослідники виражають стурбованість щодо можливого токсичного впливу на сперматозоїди чи ооцити. Дані щодо такого впливу обмежені.

Дослідження 2012 року повідомляє про експозицію in vitro свіжих та розморожених раніше заморожених сперматозоїдів в повідоні протягом 30 хвилин, що істотно підвищувало фрагментацію ДНК в зразках.

Невелике дослідження виявило зниження успішності штучного запліднення від повідону.

Деякі репродуктивні центри повідомляють про проведення процедури запліднення одним сперматозоїдом (ICSI) без використання повідону.

Навіть дослідники, які висловлювали стурбованість щодо використання повідону при ICSI, визнали, що цей процес не асоціюється  з істотним зростанням частоти великих та малих вроджених вад у дітей, народжених після ICSI. Однак, вони вважають, що встановлення ризику можливо при досягненні цими дітьми репродуктивного віку, а за цей час будуть розвиватись технології без використання потенційно токсичних агентів, таких як повідон.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

 Адаптовано 08.12.2016 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 09.12.2016 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1443

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!