МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ПОЛІДОКАНОЛ

Група/призначення:

Місцевоанестезуючий, веносклерозуючий засіб. Вводиться в судину, спричиняє місцеве пошкодження ендотелію і, в результаті цього – облітерацію судини, використовується тільки для лікування судин малого об’єму (до 1 мм в діаметрі) та ретикулярних вен (1-3 мм в діаметрі).

Покази: склерозування варикозних розширених вен, телеангіектазій і гемороїдальних вузлів; облітерація або пристіночне склерозування варикозного розширення вен стравоходу. Полідоканол – це лаурет-9-синтетичний полімер, що складається з лаурилового спирту та поліетиленгліколю. Поліоксиетиленові спирти використовуються як емульгатори, солюбілізатори, миючі засоби та мастильні матеріали, а також знаходяться в фармацевтичних та косметичних засобах.

Альтернативні назви / синоніми:

Етоксисклерол, склеровейн, асклера.

Комбіновані препарати: гепатотромбін Г (ректальна мазь, склад: гепарин натрію; преднізолону ацетат; полідоканол); дентінокс-Н (гель; склад настойка ромашки, лідокаїну гідрохлорид, полідоканол); проктозан-нео (гепарин натрію, преднізолону ацетат, полідоканол).

Діюча речовина: полідоканол.
Рекомендації при вагітності:

Сумісний, але краще таке лікування проводити після пологів.

Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Контрольованих досліджень не проводилось, не очікується підвищення ризику вроджених вад розвитку.

Інформація щодо досліджень на тваринах: відсутня інформація.
Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

У 1991 році повідомили про жінку, в якої в середині терміну вагітності виникла кровотеча з розширених вен стравоходу. Лікування полягало в ін’єкційній склеротерапії полідоканолом. У новонародженого не спостерігали несприятливих наслідків. Також повідомляється про два випадки лікування плодів у ІІІ триместрі з приводу рідкісної кістозної мальформації легень полідоканоловою склеротерапією, не відзначали пов’язаних з впливом препарату ускладнень.

Рев’ю 2012 року від групи німецьких судинних хірургів не виявило підвищеного ризику для матері чи дитини внаслідок пренатального впливу цього або інших подібних препаратів. Однак автори вважають, що в післяпологовому періоді ймовірність спонтанної регресії варикозної хвороби вен є високою, тому склеротерапії слід уникати в період вагітності, якщо це можливо.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.
Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Полідоканол використовується для склеротерапії варікоцеле, причому в деяких чоловіків наступало покращення показників спермограми. Полідоканол також використовується як вагінальний сперміцид.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 15.01.2018 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 15.01.2018 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!