МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ОКСАЦИЛІН

Група/призначення:

Напівсинтетичний антибіотик групи пеніцилінів (див. пеніцилін G).

Альтернативні назви/синоніми:

Брістопен, простафлін, оксациліну натрієва сіль. Комбінований препарат ампіокс (ампіциліну тригідрат, оксацилін)

Діюча речовина:

Оксациліну натрієва сіль.

Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хоча досвід використання оксациліну є обмеженим, всі пеніциліни асоціюються з низьким ризиком при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах: немає даних.
Інформація щодо впливу на плід:

Цей медикамент проникає через плаценту в низькій концентрації. Рівні в сироватці пуповини та навколоплідних водах були <0,3 мкг/мл у 15 з 18 пацієнток, яким давали 500 мг перорально за 0,5-4 години до кесаревого розтину. У новонароджених не було несприятливих ефектів.

Об’єднаний пренатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 50282 пари мати-дитина, з яких 3546 пар мали вплив похідних пеніциліну в першому триместрі вагітності. Було зареєстровано 7171 випадок впливу в будь-якому терміні вагітності. В жодній групі не виявлено доказів, які б припустили зв’язок з основними категоріями великих та малих вроджених вад або окремими дефектами.

У 1999 році дослідження використало Угорську популяційну базу даних випадок-контроль щодо вроджених вад розвитку (1980-1996 роки) для оцінки тератогенності оксациліну. Інформаційна база містила дані щодо 22865 плодів та новонароджених з вродженими вадами та 38151 новонародженого контрольної групи без вроджених вад розвитку. Матері в 14 випадках (4 в першому триместрі) та 19 з контрольної групи (8 в першому триместрі вагітності) лікувалися оксациліном протягом вагітності. Не виявили асоціацій при порівнянні з очікуваними рівнями в 24 групах вроджених вад розвитку.

Повідомлена взаємодія між оксациліном та пероральними контрацептивами, що призводило до настання вагітності. Інші пеніциліни (наприклад, ампіцилін) також підозрювались у наявності такої взаємодії, але не всі дослідники вірять в її існування. Хоча дані є суперечливими, практичним вирішенням цієї проблеми у випадку прийому обох препаратів є використання альтернативних методів контрацепції.

Застосування препарату під час вигодовування:

Оксицилін виділяється у грудне молоко в низьких концентраціях.

Хоча не було повідомлено про несприятливий вплив, існують 3 потенційні проблеми для грудних малюків: модифікація флори кишечника, прямий вплив на новонародженого (алергічна реакція) та труднощі інтерпретації результатів посівів на чутливість до антибіотиків у випадку гіпертермії.

Вплив на фертильність чоловіків та жінок: немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Перекладач – К.В. Колядко.
Адаптовано 28.07.2019 р.:
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.08.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...