МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

ОКСАЦИЛІН

Група/призначення:

Напівсинтетичний антибіотик групи пеніцилінів (див. пеніцилін G).

Альтернативні назви/синоніми:

Брістопен, простафлін, оксациліну натрієва сіль. Комбінований препарат ампіокс (ампіциліну тригідрат, оксацилін)

Діюча речовина:

Оксациліну натрієва сіль.

Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хоча досвід використання оксациліну є обмеженим, всі пеніциліни асоціюються з низьким ризиком при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах: немає даних.
Інформація щодо впливу на плід:

Цей медикамент проникає через плаценту в низькій концентрації. Рівні в сироватці пуповини та навколоплідних водах були <0,3 мкг/мл у 15 з 18 пацієнток, яким давали 500 мг перорально за 0,5-4 години до кесаревого розтину. У новонароджених не було несприятливих ефектів.

Об’єднаний пренатальний проект (Collaborative Perinatal Project) моніторував 50282 пари мати-дитина, з яких 3546 пар мали вплив похідних пеніциліну в першому триместрі вагітності. Було зареєстровано 7171 випадок впливу в будь-якому терміні вагітності. В жодній групі не виявлено доказів, які б припустили зв’язок з основними категоріями великих та малих вроджених вад або окремими дефектами.

У 1999 році дослідження використало Угорську популяційну базу даних випадок-контроль щодо вроджених вад розвитку (1980-1996 роки) для оцінки тератогенності оксациліну. Інформаційна база містила дані щодо 22865 плодів та новонароджених з вродженими вадами та 38151 новонародженого контрольної групи без вроджених вад розвитку. Матері в 14 випадках (4 в першому триместрі) та 19 з контрольної групи (8 в першому триместрі вагітності) лікувалися оксациліном протягом вагітності. Не виявили асоціацій при порівнянні з очікуваними рівнями в 24 групах вроджених вад розвитку.

Повідомлена взаємодія між оксациліном та пероральними контрацептивами, що призводило до настання вагітності. Інші пеніциліни (наприклад, ампіцилін) також підозрювались у наявності такої взаємодії, але не всі дослідники вірять в її існування. Хоча дані є суперечливими, практичним вирішенням цієї проблеми у випадку прийому обох препаратів є використання альтернативних методів контрацепції.

Застосування препарату під час вигодовування:

Оксицилін виділяється у грудне молоко в низьких концентраціях.

Хоча не було повідомлено про несприятливий вплив, існують 3 потенційні проблеми для грудних малюків: модифікація флори кишечника, прямий вплив на новонародженого (алергічна реакція) та труднощі інтерпретації результатів посівів на чутливість до антибіотиків у випадку гіпертермії.

Вплив на фертильність чоловіків та жінок: немає даних.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Перекладач – К.В. Колядко.
Адаптовано 28.07.2019 р.:
Перевірено – Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 08.08.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!