МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

НІКОТИНОВА КИСЛОТА

Група/призначення:

Вітамін. Покази: профілактика та лікування пелагри (авітаміноз РР); атеросклероз; гіпоацидний гастрит; спазми судин (головного мозку, нирок, кінцівок); неврит лицьового нерва; рани та виразки різної локалізації та генезу, що довго не загоюються.

Ніацин (нікотинова кислота, вітамін В3) є важливим вітаміном, біологічною формою якого є ніацинамід (нікотинамід). Це з’єднання входить до складу нікотинамідаденіндинуклеотиду (НАД) і його фосфату (НАДФ). Дефіцит ніацину може призвести до пелагри*.

Ніацин (вітамін В3, РР) існує в двох формах – нікотинова кислота та нікотинамід.

*Пелагра – дефіцит в організмі фолієвої та нікотинової кислот, тіамину, піридоксину, рибофлавіну.

Альтернативні назви / синоніми:

Ніацин, нікотинамід, ніацинамід, вітамін В3, вітамін РР.

Діюча речовина: нікотинова кислота.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Це необхідний вітамін, можливі наслідки фармацевтичних доз при вагітності не вивчені. Рекомендована американською національною академією наук добова доза ніацину складає 18 мг/день при вагітності та 17 мг/день під час лактації. Найвища рекомендована доза при вагітності та лактації складає 30 мг /день для жінок до 18 років і 35 мг /день для старших.

 Інформація щодо досліджень на тваринах:

Дефіцит цього вітаміну при вагітності у щурів призводить до множинних вроджених вад розвитку та порушення життєздатності плодів.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Рекомендована добова доза ніацину складає 18 мг/день при вагітності та 17 мг/день під час лактації. Найвища рекомендована доза при вагітності та лактації складає 30 мг /день для жінок до 18 років і 35 мг /день для старших.

Два клінічні дослідження повідомляють про ніациновий дефіцит при вагітності, який асоціювався з вродженими вадами серця у плодів. Про токсичність надлишку ніацину існує тільки одне повідомлення, коли курячі ембріони зазнали впливу високих доз препарату (20 мг/ембріон), що призвело до зростання частоти дефектів нервової трубки та кардіоваскулярних вад.

Ніацин активно проникає через плаценту. При використанні харчових добавок добова доза 18 мг та 17 мг при вагітності та лактації відповідно не буде перевищена.

Голландське дослідження 2004 року проводило опитування 106 жінок через 2 роки після народження дітей з розщілиною хребта, щоб оцінити харчування при вагітності, порівнявши з 181 жінкою з контрольної групи. Виявилося, що жінки, які народили дитину з розщілиною хребта, не отримували з харчуванням ряд поживних речовин, включаючи ніацин. Також у них було підвищене споживання полісахаридів.

Вживання високих доз ніацину, наприклад, в якості антиліпемічного засобу, не достатньо вивчено в періоди вагітності та лактації.  В цілому рекомендується контролювати гіперліпопротеінемію при вагітності дієтою.

Застосування препарату під час вигодовування:

Згідно з документом  європейського органу з безпеки харчових продуктів (European Food Safety Authority (EFSA) концентрація ніацину в грудному молоці складає приблизно 2 мг/л. При вживанні харчової добавки з ніацином в дозі 120 мг/день протягом 6-14 днів концентрація зростає до 4 мг/л. Робоча група ВООЗ щодо лактації (The WHO Working Group on Human Lactation) не вважає екскрецію в грудне молоко такою, що викликає стурбованість щодо безпечності для дитини. В дорослих найчастішим несприятливим ефектом високих доз ніацину є приливи, свербіж або поколювання (зазвичай на обличчі та шиї), висипка та гастроінтестинальні скарги: запалення ротової порожнини, нудота, блювота, діарея. Якщо рівень ніацину в молоці високий, то подібні симптоми можливі у немовляти, яке знаходиться на грудному вигодовуванні. Порушення функції печінки можливе при вживанні високих доз препарату, особливо форм із уповільненим вивільненням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):  відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 01.05.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 25.08.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1440

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!