МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕФЕНІТОЇН

Назва англійською мовою: mephenytoin.
Група/призначення: протисудомний засіб.

Це метилгідантоїн. Мефенітоїн вилучений з фармацевтичного ринку США та Великої Британії.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: мефенітоїн.
Рекомендації при вагітності: обмежена інформація, з обережністю.
Рекомендації при лактації: відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Мефенітоїн подібний до фенітоїну. Цей препарат рідко призначається через високу частоту серйозних побічних ефектів в порівнянні з фенітоїном. Доступні повідомлення про 12 немовлят з впливом мефенітоїну в І триместрі без несприятливих наслідків для плодів.

Невідомо, чи мефенітоїну притаманна властива фенітоїну здатність викликати вроджені вади. Дослідження у мишей припустили меншу токсичність, аніж у фенітоїну.

Оскільки фенітоїн є визнаним тератогеном, кращою рекомендацією буде так само відноситись  до мефенітоїну, допоки не буде отримано протилежних даних.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Лікування вагітних мишей мефенітоїном в дозі 104 мг/кг інтраперитонеально на 10 гестаційний день не призводило до народження потомства з краніофаціальними мальформаціями. Суворе порівняння похідних гідантоїну у вагітних мишей також виявило, що мефенітоїн не викликає підвищення аномалій навіть на фоні токсичних для матерів доз і не знижує виживання плодів. Можливо мефенітоїн відрізняється від фенітоїну у рівні здатності спричиняти вроджені вади розвитку. Дослідження поведінки тварин використовували різні гідантоїни і виявили, що мефенітоїн призводив до менших поведінкових змін, аніж фенітоїн у випадку пре- та постнатального призначення щурам.

Інформація щодо впливу на плід:

В масачусетській загальній лікарні створено Реєстр вагітностей з вживанням психіатричних препаратів, до якого включено і мефенітоїн.

Інший гідантоїновий антиконвульсант – фенітоїн – призначається набагато частіше і, оскільки, він асоціюється з вродженими вадами у людини, стосовно мефенітоїну існує стурбованість.

Доступно кілька повідомлень про вроджені вади розвитку у дітей, народжених від матерів, яких лікували мефенітоїном. Така мала кількість випадків може демонструвати менш поширене використання цього препарату в порівнянні з фенітоїном.

Серед 10698 немовлят з вродженими вадами в Угорському дослідженні випадок-контроль використання мефенітоїну для лікування судом в період вагітності не було істотно вищим від очікуваного (співвідношення шансів 3,5, 95% ДІ 0,7-32,3). Політерапія матерів антиконвульсантами, включно з мефенітоїном, асоціювалась в цьому дослідженні з вродженими вадами (10,1, 95% ДІ 1,8-57,1). Аномалії включали вроджену ваду серця, орофаціальні розщілини, тощо. Вади в цій групі були подібні до повідомлених у матерів з епілепсією, яких лікували іншими антиконвульсантами.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.

Фенітоїн, споріднена сполука, проникає до грудного молока, а американська академія педіатрії вважає його сумісним з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox”.

 

 Адаптовано 26.06.2019 р.:
Еріка Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри факультетської терапії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 29.05.2023 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1437

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!