Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕФЕНІТОЇН

Група/призначення: протисудомний засіб.

Це метилгідантоїн, вилучений з фармацевтичного ринку США та Великої Британії.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: мефенітоїн.
Рекомендації при вагітності:

Сумісний: користь для матері перевищує ембріо-фетальний ризик.

Рекомендації при лактації:

Відсутні дані про використання у людини; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Мефенітоїн подібний до фенітоїну. Цей препарат рідко призначається через високу частоту серйозних побічних ефектів в порівнянні з фенітоїном. Доступні повідомлення про 12 немовлят з впливом мефенітоїну в І триместрі без несприятливих наслідків для плодів.

Невідомо, чи мефенітоїну притаманна властива фенітоїну здатність викликати вроджені вади. Дослідження у мишей припустили меншу токсичність, аніж у фенітоїну.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Лікування вагітних мишей мефенітоїном в дозі 104 мг/кг інтраперитонеально на 10 гестаційний день не призводило до народження потомства з краніофаціальними мальформаціями. Суворе порівняння похідних гідантоїну у вагітних мишей також виявило, що мефенітоїн не викликає підвищення аномалій навіть на фоні токсичних для матерів доз і не знижує виживання плодів. Можливо мефенітоїн відрізняється від фенітоїну у рівні здатності спричиняти вроджені вади розвитку. Дослідження поведінки тварин використовували різні гідантоїни і виявили, що мефенітоїн призводив до менших поведінкових змін, аніж фенітоїн у випадку пре- та постнатального призначення щурам.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

В масачусетській загальній лікарні створено Реєстр вагітностей з вживанням психіатричних препаратів, до якого включено і мефенітоїн.

Інший гідантоїновий антиконвульсант – фенітоїн – призначається набагато частіше і, оскільки, він асоціюється з вродженими вадами у людини, стосовно мефенітоїну існує стурбованість.

Доступно кілька повідомлень з вадами від матерів, яких лікували мефенітоїном. Така мала кількість випадків може демонструвати менш поширене використання цього препарату в порівнянні з фенітоїном.

Серед 10698 немовлят з вродженими вадами в Угорському дослідженні випадок-контроль використання мефенітоїну для лікування судом в період вагітності не було істотно вищим від очікуваного (співвідношення шансів 3,5, 95% ДІ 0,7-32,3). Політерапія матерів антиконвульсантами, включно з мефенітоїном, асоціювалась в цьому дослідженні з вродженими вадами (10,1, 95% ДІ 1,8-57,1). Аномалії включали вроджену ваду серця, орофаціальні розщілини, тощо. Вади в цій групі були подібні до повідомлених у матерів з епілепсією, яких лікували іншими антиконвульсантами.

Застосування препарату під час вигодовування: відсутня інформація.

Фенітоїн, споріднена сполука, проникає до грудного молока, а американська академія педіатрії вважає його сумісним з грудним вигодовуванням.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

 Адаптовано 26.06.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 27.06.2019 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати