МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕНТОЛ

Група/призначення:

Компонент комплексних препаратів. Отримується з м’яти перцевої, яка містить 0,1-1,5% ефірної олії, з якої виділено понад 100 сполук, але первинним фармакологічно активним агентом є ментол (29-48%). Ментол є частим компонентом безрецептурних продуктів для ротової порожнини і горла та лініментів, як  дезінфікуючий і протизапальний засіб. 25-30% розчин ментолу в ізовалеріаново-ментоловому ефірі (валідол) застосовують при стенокардії.

Альтернативні назви / синоніми: немає.
Діюча речовина: ментол.
Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація; ймовірно сумісний.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація; ймовірно сумісний.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Нашкірне нанесення ментолу призводить до системної абсорбції, але в дорослих вона повільна. У немовлят з дефіцитом глюкозо-6-фосфатази може виникати гемоліз та ядерна жовтяниця.

М’ята та її олія використовуються вже протягом сотні років. Ряд джерел стверджує, що вживання високих доз м’яти/м’ятної олії є небезпечним при вагітності у зв’язку з можливим абортивним та менструальним ефектом. Хоча наукових доказів підвищення частоти маткових кровотеч та абортів, асоційованих з вживанням м’яти/м’ятних олій не має, високі пероральні дози ментолу (наприклад, 2-9 грам) вважаються летальними. Однак, це не стосується місцевих препаратів та споживання рекомендованих доз пероральних продуктів. Відсутність в медичній літературі повідомлень про несприятливий вплив часто вживаних препаратів припускає наявність не високого ризику при типовому використанні цієї рослини при вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Призначення ментолу дорослим щурам в дозі 200 мг/кг/день призводило до гепатотоксичності. Дослідження, описане у досьє європейського агентства з хімічних речовин (ECHA, European Chemicals Agency) зазначає, що у кролів пероральні дози ментолу до 425 мг/кг/день на 6-18 дні вагітності не продемонстрували несприятливого впливу на виживання плодів, стан матері, також не виявляли вроджених вад розвитку.

В одного виду гусені відзначали зменшення росту личинок при живленні ментоном (кетон, подібний до ментолу, який є спиртом) і порушення линьки у личинок при живленні ментолом. Утворення лялечки було повністю пригніченим на фоні дози, аналогічній тій, що є в листках м’яти.

Інформація щодо впливу на плід: відсутня інформація.
Застосування препарату під час вигодовування:

Лікування 18 жінок в період лактації 100 мг ментолу продемонструвало наявність його в грудному молоці з піком концентрації через 6 годин після споживання капсули, середня концентрація в молоці становила 8 мкг/л. Ментолова есенція, нанесена на соски та ареолу після годування покращує стан тріщин сосків у першовагітних жінок.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дослідження, описане в досьє європейського агентства з хімічних речовин (ECHA, European Chemicals Agency) зазначає, що годування дорослих самців та самок щурів дозою 667 мг/кг/день ментолу протягом 103 тижнів не призводило до несприятливих ефектів для репродуктивних органів.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Towers C, Forinash A. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Eleventh edition, 2017, Wolters Kluwer. 1646 pages. ISBN: 978-1-4963-4962-0.

 

Адаптовано 01.09.2019 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету. 
Переглянуто редакційною колегією 02.09.2019 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!