МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕГЕСТРОЛ

Група/призначення:

Гестагенний, протипухлинний, антикахетичний засіб. Покази: лікування поширеного раку молочної залози та ендометрію.

Також використовується при лікуванні раку простати як індукція «медичної кастрації»; лікування при цьому комбінувалось з естрогенами, тому не цілком зрозуміло, чи ці антиандрогенні ефекти були зумовлені саме мегестролом.

Мегестрол окрім цього використовується в якості анаболічного агенту в пацієнтів з ВІЛ-інфекцією.

Альтернативні назви / синоніми: мегейс.
Діюча речовина: мегестрол.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають ризик, пов’язаний з ймовірним прогестиновим ефектом.

Рекомендації при лактації: сумісний
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Повідомляється про гіпоспадію після лікування мегестролом в період вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Експерименти у щурів припустили, що мегестрол не є антиандрогеном і навіть може мати деякі помірні андрогенні властивості. Ця активність узгоджується з висновком про те, що вагітні щури, отримавши мегестрол на пізніх термінах вагітності, народжують дитинчат жіночої статі із зменшеною урогенітальною перегородкою, що вважається маскулінізуючим  ефектом.

Згідно з інструкцією до препарату лікування вагітних щурів дозою 0,02 від рекомендованої клінічної продемонструвало зменшення ваги плодів та кількості народжених живими. Також відзначали фемінізацію плодів чоловічої статі.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Доступне повідомлення про пацієнтку, ліковану мегестролом в дозі 400 мг/день протягом І триместру вагітності. На 38 тижні народився здоровий хлопчик з гіпоспадією ІІ ступеня. Повідомляється про ризик гіпоспадії при впливі в І триместрі прогестинів, хоча інші дані ставлять під сумнів наявність такої асоціації (див. статтю Прогестерон).

Застосування препарату під час вигодовування:

Дані від 5 жінок в період лактації свідчать, що невелика кількість мегестролу проникає до грудного молока. Відносна доза мегестролу в грудному молоці призведе до впливу на немовля на рівні 0,7-1,7% від материнської добової дози, скорегованої на вагу.

Оскільки кількість препарату в молоці невелика, робоча група ВООЗ з лактації дійшла висновку про безпечність мегестролу при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дані двох повідомлень, рев’ю щодо 152 жінок з аденокарциномами ендометрію ранньої стадії продемонструвало повну ремісію після щадної щодо фертильності підтримки (fertilitysparing management) з використанням медроксипрогестерону ацетату або мегестролу ацетату (N=56; 39,7%). Хоча рівень неплідності був високим, використання репродуктивних технологій призвело до настання вагітності у 86% та 70% народжених живими. З 58 народжених живими 56 були здоровими, в однієї дитини спостерігали клишоногість, в другої – полідактилію. Канадські та китайські дослідники також повідомили про 4 успішні народження серед 19 жінок з аналогічним лікуванням з приводу раку ендометрію на ранній стадії.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 31.07.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 31.07.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...