МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕГЕСТРОЛ

Група/призначення:

Гестагенний, протипухлинний, антикахетичний засіб. Покази: лікування поширеного раку молочної залози та ендометрію.

Також використовується при лікуванні раку простати як індукція «медичної кастрації»; лікування при цьому комбінувалось з естрогенами, тому не цілком зрозуміло, чи ці антиандрогенні ефекти були зумовлені саме мегестролом.

Мегестрол окрім цього використовується в якості анаболічного агенту в пацієнтів з ВІЛ-інфекцією.

Альтернативні назви / синоніми: мегейс.
Діюча речовина: мегестрол.
Рекомендації при вагітності:

Обмежені дані про використання у людини; дані від експериментальних тварин припускають ризик, пов’язаний з ймовірним прогестиновим ефектом.

Рекомендації при лактації: сумісний
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Повідомляється про гіпоспадію після лікування мегестролом в період вагітності.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Експерименти у щурів припустили, що мегестрол не є антиандрогеном і навіть може мати деякі помірні андрогенні властивості. Ця активність узгоджується з висновком про те, що вагітні щури, отримавши мегестрол на пізніх термінах вагітності, народжують дитинчат жіночої статі із зменшеною урогенітальною перегородкою, що вважається маскулінізуючим  ефектом.

Згідно з інструкцією до препарату лікування вагітних щурів дозою 0,02 від рекомендованої клінічної продемонструвало зменшення ваги плодів та кількості народжених живими. Також відзначали фемінізацію плодів чоловічої статі.

Інформація щодо впливу на плід:

Наводимо дані різних досліджень.

Доступне повідомлення про пацієнтку, ліковану мегестролом в дозі 400 мг/день протягом І триместру вагітності. На 38 тижні народився здоровий хлопчик з гіпоспадією ІІ ступеня. Повідомляється про ризик гіпоспадії при впливі в І триместрі прогестинів, хоча інші дані ставлять під сумнів наявність такої асоціації (див. статтю Прогестерон).

Застосування препарату під час вигодовування:

Дані від 5 жінок в період лактації свідчать, що невелика кількість мегестролу проникає до грудного молока. Відносна доза мегестролу в грудному молоці призведе до впливу на немовля на рівні 0,7-1,7% від материнської добової дози, скорегованої на вагу.

Оскільки кількість препарату в молоці невелика, робоча група ВООЗ з лактації дійшла висновку про безпечність мегестролу при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Дані двох повідомлень, рев’ю щодо 152 жінок з аденокарциномами ендометрію ранньої стадії продемонструвало повну ремісію після щадної щодо фертильності підтримки (fertilitysparing management) з використанням медроксипрогестерону ацетату або мегестролу ацетату (N=56; 39,7%). Хоча рівень неплідності був високим, використання репродуктивних технологій призвело до настання вагітності у 86% та 70% народжених живими. З 58 народжених живими 56 були здоровими, в однієї дитини спостерігали клишоногість, в другої – полідактилію. Канадські та китайські дослідники також повідомили про 4 успішні народження серед 19 жінок з аналогічним лікуванням з приводу раку ендометрію на ранній стадії.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).

 

Адаптовано 31.07.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету
Переглянуто редакційною колегією 31.07.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!