МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕХЛОРЕТАМІН

Група/призначення:  антинеопластичний засіб.
Альтернативні назви / синоніми: мустарген.
Діюча речовина: мехлоретамін.
Рекомендації при вагітності:

Протипоказаний в І триместрі.

Рекомендації при лактації: протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Інші подібної дії препарати (бусульфан, хлорамбуцил, циклофосфамід) відомі як тератогени для людини, тому враховуючи інформацію від експериментальних тварин протипоказано призначати мехлоретамін в І триместрі.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Спостерігали підвищення частоти вроджених вад розвитку у курчат, щурів, мишей. У гризунів пренатальний вплив препарату асоціювався з скелетними дефектами, розщілиною піднебіння, екзенцефалією, енцефалоцеле. У щурів та тхорів одноразове введення дози 1 мг/кг (в 2-3 рази перевищує максимальну рекомендовану для людини)  призводило до виникнення вроджених вад розвитку.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Як правило, мехлоретамін використовується в комбінації з іншими протипухлинними препаратами. В більшості випадків не виявлено несприятливого впливу на плід, навіть при використанні препарату в І триместрі. Однак, повідомляється про 2 випадки вроджених вад розвитку при лікуванні в І триместрі. У 1974 році повідомили про 27-річну жінку з хворобою Ходжкіна (лімфогранулематоз), яка в І триместрі отримувала мехлоретамін,  вінбластин, прокарбазин. На 24 тижні наступив самовільний аборт плодом чоловічої статі з олігодактилією обох стоп та виступаючими ІІІ та IV пальцями, гідроцефалією, вадами нирок, мозковими крововиливами. Ці дефекти віднесли до впливу мехлоретаміну. Інша пацієнтка з хворобою Ходжкіна лікувалась мехлоретаміном, вінкристином, прокарбазином в І триместрі і вирішила перервати вагітність. У плода виявили ваду нирок (значно зменшені та неправильно розміщені).

Дані одного рев’ю свідчать, що 40% немовлят з впливом антинеопластичних препаратів мали низьку вагу. Цей наслідок не був пов’язаним з терміном впливу препарату. Окрім того, за винятком кількох випадків, довготривалі дослідження щодо фізичного та розумового розвитку немовлят, які зазнали впливу мелфалану та інших антинеопластичних препаратів в ІІ триместрі (період нейробластної мультиплікації) не проводились. Однак, деяких дітей моніторували в період від кількох тижнів до 7 років і всі вони розвивались нормально.

Довготриваое спостереження за 38 дітьми з впливом препарату в І триместрі, включно з 12 потомками ІІ покоління, не виявило несприятливого впливу та підвищеного ризику онкологічних захворювань.

Щодо наслідків професійного впливу антинеопластичних препаратів на результати вагітностей див. статтю циклофосфамід.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання у людини. Молекулярна вага препарату припускає його проникнення до грудного молока. Через потенційну токсичність мехлоретамін протипоказаний при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Лікування мехлоретаміном може порушувати функцію яєчників та сперматогенез. Вплив на фертильність зростає з віком та дозою антинеопластичних препаратів.

Повідомляється про дослідження функції яєчників у 27 жінок, лікованих мехлоретаміном та іншими антинеопластичними препаратами. 13 з них (54%) підтримували регулярні менструальні цикли і народили 13 здорових дітей.

У чоловіків препарат може пригнічувати зародкові клітини яєчок і призводити до азооспермії, однак, ці ефекти часто є зворотними.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної ттоксикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 19.04.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 19.04.2017 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1434

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!