Інформація
      
Мистецтво
      
Навчання
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МЕХЛОРЕТАМІН

Група/призначення:  антинеопластичний засіб.
Альтернативні назви / синоніми: мустарген.
Діюча речовина: мехлоретамін.
Рекомендації при вагітності:

Протипоказаний в І триместрі.

Рекомендації при лактації: протипоказаний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Інші подібної дії препарати (бусульфан, хлорамбуцил, циклофосфамід) відомі як тератогени для людини, тому враховуючи інформацію від експериментальних тварин протипоказано призначати мехлоретамін в І триместрі.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Спостерігали підвищення частоти вроджених вад розвитку у курчат, щурів, мишей. У гризунів пренатальний вплив препарату асоціювався з скелетними дефектами, розщілиною піднебіння, екзенцефалією, енцефалоцеле. У щурів та тхорів одноразове введення дози 1 мг/кг (в 2-3 рази перевищує максимальну рекомендовану для людини)  призводило до виникнення вроджених вад розвитку.

Інформація щодо впливу на плід:

Досвід застосування обмежений.

Як правило, мехлоретамін використовується в комбінації з іншими протипухлинними препаратами. В більшості випадків не виявлено несприятливого впливу на плід, навіть при використанні препарату в І триместрі. Однак, повідомляється про 2 випадки вроджених вад розвитку при лікуванні в І триместрі. У 1974 році повідомили про 27-річну жінку з хворобою Ходжкіна (лімфогранулематоз), яка в І триместрі отримувала мехлоретамін,  вінбластин, прокарбазин. На 24 тижні наступив самовільний аборт плодом чоловічої статі з олігодактилією обох стоп та виступаючими ІІІ та IV пальцями, гідроцефалією, вадами нирок, мозковими крововиливами. Ці дефекти віднесли до впливу мехлоретаміну. Інша пацієнтка з хворобою Ходжкіна лікувалась мехлоретаміном, вінкристином, прокарбазином в І триместрі і вирішила перервати вагітність. У плода виявили ваду нирок (значно зменшені та неправильно розміщені).

Дані одного рев’ю свідчать, що 40% немовлят з впливом антинеопластичних препаратів мали низьку вагу. Цей наслідок не був пов’язаним з терміном впливу препарату. Окрім того, за винятком кількох випадків, довготривалі дослідження щодо фізичного та розумового розвитку немовлят, які зазнали впливу мелфалану та інших антинеопластичних препаратів в ІІ триместрі (період нейробластної мультиплікації) не проводились. Однак, деяких дітей моніторували в період від кількох тижнів до 7 років і всі вони розвивались нормально.

Довготриваое спостереження за 38 дітьми з впливом препарату в І триместрі, включно з 12 потомками ІІ покоління, не виявило несприятливого впливу та підвищеного ризику онкологічних захворювань.

Щодо наслідків професійного впливу антинеопластичних препаратів на результати вагітностей див. статтю циклофосфамід.

Застосування препарату під час вигодовування:

Відсутня інформація про використання у людини. Молекулярна вага препарату припускає його проникнення до грудного молока. Через потенційну токсичність мехлоретамін протипоказаний при грудному вигодовуванні.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок):

Лікування мехлоретаміном може порушувати функцію яєчників та сперматогенез. Вплив на фертильність зростає з віком та дозою антинеопластичних препаратів.

Повідомляється про дослідження функції яєчників у 27 жінок, лікованих мехлоретаміном та іншими антинеопластичними препаратами. 13 з них (54%) підтримували регулярні менструальні цикли і народили 13 здорових дітей.

У чоловіків препарат може пригнічувати зародкові клітини яєчок і призводити до азооспермії, однак, ці ефекти часто є зворотними.

Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної ттоксикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 19.04.2017 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 19.04.2017 р.Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:


Опитування
Хто Ви?
Лікар
Середній медпрацівник
Студент (інтерн)
Вагітна жінка
Родичі вагітної жінки
Зацікавлена особа
Інше


Подивитись результати

Опитування
Ваша оцінка сайту УТІС:
Відмінно
Добре
Задовільно
Погано


Подивитись результати

Опитування
Для чого потрібна інформація?
Для роботи
Для навчання
Для лікування
Для догляду за хворим
З цікавості
Інше


Подивитись результати

Опитування
Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?
Повернусь і буду рекомендувати знайомим
Повернусь, бо потрібна інформація
Зайшов на сайт випадково
Не повернусь, бо не цікаво


Подивитись результати