МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей

МАГНІЮ СУЛЬФАТ

Група /призначення:

Препарати магнію, лікування підтвердженого дефіциту магнію в організмі – як ізольованого, так і асоційованого з іншими дефіцитними станами, антиконвульсант, послаблюючий.

Альтернативні назви / синоніми: магнію сульфат, магній.
Діюча речовина: сульфат магнію.
Рекомендації при вагітності: сумісний.
Рекомендації при лактації: ймовірно сумісний.
Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Використання сульфату магнію у вагітних жінок із антиконвульсантною чи токолітичною метою зазвичай не становить небезпеки для плоду або новонародженого. Немає жодних повідомлень, котрі пов’язують використання сульфату магнію з вродженими дефектами. Препарат можна застосовувати в період вагітності, якщо це необхідно.

Інформація щодо досліджень на тваринах:

Немає достатніх експериментальних даних.

Інформація щодо впливу на плід:

Парентеральне застосування сульфату магнію для корекції гіпертензії вагітних не призводило до зниження оцінки стану новонародженого за шкалою Апгар, хоча в крові цих немовлят виявляли підвищені рівні магнію (гіпермагніємія). Середня концентрація магнію в пуповинній крові дорівнювала середній концентрації магнію в крові матері. Немає повідомлень, котрі пов’язують використання сульфату магнію вагітною з вродженими вадами розвитку у новонароджених. У більшості проведених досліджень, науковцям не вдалося знайти кореляцію між рівнем магнію в сироватці крові матері та станом новонародженого. В дослідженні, в ході  якого спостерігали за 7000 дітей матері яких отримували MgS04 для лікування токсикозу, ніякого негативного впливу на плід чи новонародженого помічено не було. В деяких дослідженнях описують випадки пригнічення ЦНС, гіпотонії у новонароджених, матері яких приймали магнію сульфат перед пологами, проте ймовірною причиною даного патологічного стану могла бути і внутрішньоутробна гіпоксія. Жінка, якій з метою корекції гіпертензії вагітних вводили даний препарат протягом 3,5 годин в часі пологів, народила немовля із відсутнім спонтанним диханням,  арефлексією та відсутністю рухової активності. Обмінне переливання крові протягом 24 годин значно покращило стан новонародженого. Дослідження останніх років показали негативний вплив пролонгованої терапії магнезією сульфату на процеси мінералізації кісток, що пояснюється підвищеною постійною втратою кальцію із сечею.

Описані випадки токсичного впливу на новонародженого комбінації препаратів магнію сульфату та гентаміцину, внаслідок застосування яких виникали зупинки дихання. Функція дихання відновлювалася після відміни антибіотика. Доведено, що застосування препаратів ніфедипіну для лікування гіпертензії вагітних потенціює блокуючу дію магнезії на нейром`язову  передачу імпульсів. Описані випадки виникнення транзиторної гіпотермії у матері, та брадикардії у матері та дитини після парентерального введення магнезії, що минули після закінчення лікування препаратами магнію сульфату.

Застосування препарату під час вигодовування (короткий висновок):

Американська академія педіатрії класифікує сульфат магнію, як сумісний із грудним вигодовуванням. Хоча є рекомендації не застосовувати препарат в період годування груддю у зв’язку із проникненням магнію у материнське молоко.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): інформація відсутня.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 21.01.2015 р.:
О.Ю. Родич, лікар-педіатр, аспірант кафедри педіатрії і неонатології факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.
Переглянуто редакційною колегією 13.08.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...

Всього статей

1448

Наші сайти
Мистецтво
Мистецтво
Навчання
Навчання
Інформація
Інформація
Information
Information
Help Me!