МБФ "ОМНІ-мережа для дітей"
Інформація про чинники, які порушують розвиток дітей
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ!

ВАКЦИНА ПРОТИ ХВОРОБИ ЛАЙМА

Група/призначення:

Вакцина. Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне природно – вогнищеве захворювання, що викликається спірохетами, які переносяться іксодовими кліщами і характеризується схильністю до затяжного та хронічного перебігу з переважним ураженням шкіри (еритема мігруюча), нервової системи, опорно-рухового апарату та серцево-судинної системи. Належить до «молодих» захворювань — лише близько 25 років відоме як окрема нозологічна одиниця. Свою назву отримало від містечка Лайм (штат Коннектикут, США), поблизу якого в 1975 році вперше був зареєстрований спалах артритів у дітей, які знаходилися на відпочинку в лісовій місцевості і мали на шкірі, переважно на відкритих ділянках, сліди від укусів кліщів.

Причинними агентами є спірохети роду Borrelia (для людини патогенними є геновиди Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii та Borrelia afreliс). Передається укусами кліщів.

Покази: профілактика хвороби Лайма.

Альтернативні назви / синоніми: Lymerix.

Вакцина Lymerix поступила на ринок в грудні 1998 року, а в лютому 2002 року відкликана з нього через низький рівень реалізації. В США ліцензована тільки ця одна вакцина; на сьогодні щеплення не є поширеним. Щодо України:  ситуація з цією вакциною незрозуміла (відсутня інформація).

Діюча речовина:

Рекомбінантна вакцина містить протеїн зовнішньої поверхні Borrelia burgdorferi (ліпопротеїн OspA), який є неінфекційним. Рекомбінантний Osp-протеїн експресується в Escherichia Colli і очищується.

Рекомендації при вагітності:

Відсутня інформація; ймовірно сумісна.

Рекомендації при лактації:

Відсутня інформація; ймовірно сумісна.

Прийом під час вагітності (короткий висновок):

Хвороба Лайма при вагітності представляє серйозний, але, мабуть, невеликий ризик для плоду. Ризик може бути вищим у випадках, коли вагітна не отримує адекватного лікування антибіотиками. Оскільки відсутня інформація про застосування вакцини при вагітності, ризик для плода залишається невідомим. Однак, хвороба Лайма сама по собі може нанести шкоду плоду, а вакцина є неінфекційною, тому вакцинація жінок репродуктивного віку з ризиком виникнення хвороби може бути найбезпечнішим варіантом. Хоча ризик для плода вважається низьким американський консультативний комітет з практики імунізації (Advisory Committee on Immunization Practices) рекомендує не вакцинувати вагітних допоки безпечність для плода  не буде з’ясована.

Інформація щодо досліджень на тваринах: не проводились.
Інформація щодо впливу на плід:

Відсутня інформація. Щодо хвороби Лайма при вагітності див. статтю Хвороба Лайма та вагітність.

Застосування препарату під час вигодовування:

Грудне молоко двох жінок з симптомами хвороби Лайма містило ДНК збудник. Одне з немовлят було госпіталізоване у віці 6 місяців через лихоманку та блювоту, але ознак хвороби Лайма не було виявлено.

Вплив на фертильність (чоловіків та жінок): відсутня інформація.
Адаптовано за матеріалами:
  1. Інформаційна система Центру репродуктивної токсикології “Reprotox” (http://www.reprotox.org).
  2. Briggs G, Freeman R, Yaffe S. Drugs in Pregnancy and Lactation: a Reference Guide to Fetal and Neonatal Risk. Ninth edition, 2011, Wolters Kluwer, Lippincott Williams & Wilkins. 1728 pages. ISBN: 978-1-60831-708-0.

 

Адаптовано 03.11.2015 р.:
Е.Й. Пацкун, лікар-генетик, кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету.
Переглянуто редакційною колегією 22.11.2015 р.


Будь ласка, дайте відповідь на ці чотири питання:

Хто Ви?

Результати

Loading ... Loading ...

Ваша оцінка сайту УТІС:

Результати

Loading ... Loading ...

Для чого потрібна інформація?

Результати

Loading ... Loading ...

Чи Ви ще повернетесь на наш сайт?

Результати

Loading ... Loading ...